Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lumikasat ovat kauhean vaarallisia.

Dingdong
26.02.2022 |

Muistan itsekin omasta nuoruudestani, kuinka lumikasat olivat hirveän uhkaavia. Sain tästä trauman ja nykyään syön aamuisin yhden portimon erilaisia pillereitä, koska aina kun näen lunta, ahdistun aivan valtavasti.

Muistan, kun erehdyin heikoille jäille virtapaikassa ja lähes hukuin. Tähänkin traumaan syön nykyään pillerin jos toisenkin. Soitin tänään isännöitsijälle että voisiko asuntomme edessä olevan järven jäät sulattaa jollain suihkeella, jotta lapsemme eivät huku.

Kesällä aion soittaa huoltoyhtiöön että se järvi on tyhjennettävä, koska lapset hukkuu siihen.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
26.02.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tarkistuta lääkitykses, saattaa olla että joku pilleri puuttuu lääkityksestäs.

Vierailija
2/4 |
26.02.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulle kyllä tuli mieleen aloituksesta se pikkupoika joidenkin vuosien takaa joka oli mennyt leikkimään lumikasan luolaan aivan yksin kun muut olivat joulunäytelmässä tms. Kasa romahti ja ruumis löytyi vasta joskus yli viikon päästä.

Huono leikin aihe.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
26.02.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai köysi kirjoitti:

Tarkistuta lääkitykses, saattaa olla että joku pilleri puuttuu lääkityksestäs.

Pitäisikö mun nyt siis soittaa huoltoyhtiöön, että olisko niillä jotain pillereitä mun vaivaan? Ei mulle lääkäritkään enää mitään anna, kun terveydenhuolto on tukossa Coronan ja Kiinan valehtelun vuoksi ja ne lumikasat kaatuu nyt päälle ja kaikki kuolee.

Vierailija
4/4 |
26.02.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Urheilijapoika auttaa ystäväänsä jääkiekkomailalla, eihän se jää märkää miestä kannata, jos on kuivan alta pettänyt. Parempi virsta väärää jne.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kahdeksan neljä