Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä kaikkea tehdään pp-hoidossa?

Vierailija
26.09.2006 |

harkitsen lapsen 3v. päivähoitoa töihin palatessani. Täällä on päiväkotipaikat tosi tiukassa ja epäilenpä, että saamme pp-hoitopaikan. Mutta kun lapsi täyttää kohta 4v. niin arveluttaa, että touhutaanko pp-hoidossa samoja juttuja kuin päiväkodissa? Riippuu varmaan ryhmästäkin, vai? Kertokaapa te isompien lasten äidit, joiden lapsi pp-hoidossa, kokemuksistanne. Hyviä ja huonoja vastaanotetaan, kiitos :)

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
26.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

että olisi edes yksi isompi lapsi seurana, muuten ei jaksa olla. Samaten meidän alueella monet pph:t käyttävät isompia lapsia kerhoissa, mikä on tosi fiksua ja samalla pph:lla olevat lapset ovat alueen muiden samanikäisten kanssa noin koulua ajatellen.

Vierailija
2/2 |
27.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käyvät avoimessa päiväkerhossa kerran viikossa. Sitten kun poika täyttää 3v niin pääsee päiväkerhoon (2 kertaa viikossa pari tuntia), askartelevat, leikkivät, ulkoilevat paljon, käyvät erilaisilla retkillä, opettelevat lapsen tahtoisesti kaikenlaista (oikeita kotitöitä siis leipovat, siivoavat pihaa, istuttavat kukkia - meillä kotona pojan siemenestä kasvattama kasvi), lukevat jne. Hoitajan kouluikäiset lapset opettavat hoitolapsille omia juttujaan ja leikkivät heidän kanssaan jne.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi neljä