2 kerros rivariin hammasharjat= 4 kpl x 2 kerrosta/ 2 wc:tä = 8 kpl= 30 euroa yht...
...30 e= 180 mummon markkaa hammasharjoista---haloo...
Kommentit (31)
Ei meillä ainakaan ole.
Toiseksi kyllä ihan hyvät harjat saa alle 2 eurolla kappale.
kahdeksan ihmisen harjoihin meni 8 euroa ja oikein hyvät ostin tällä kertaa. Välillä olen selvinnyt parilla eurolla yhteensä. Minä taas arvelen, että se tärkein asia on käyttää sitä harjaa ahkerasti.
yläkerran kylppärissä eikä ole ollut vielä minkäänlaisia ongelmia kellään hampaiden harjauksen suhteen. MIksi ihmeessä pitäisi olla hammasharjat molemmissa kerroksissa? Onko teillä jotain liikuntarajoitteisia perheenjäseniä?
30 euroa! :O 20 euroakin olisi tuosta määrästä harjoja aika paljon.
Ja jos kerran pesette vuorotellen kahdella harjalla jokainen, niin normaali harjanvaihtovälihän tuplaantuu, eli maksat kuitenkin harjoista käytännössä yhtä paljon kuin jos jokaisella olisi vain yksi.
Kaksi viikkoa käyttämättömänä olleesta harjasta saa pahemmat bakut suuhunsa kuin sillä pois.
t: joku jonka sähköharjan vaihtopäät maksaa liki ton jo kpl
teillä on monta hammasharjaa per henkilö?
Itse ajattelen, että jokaisella on yksi harja, sitä säilytetään siinä vessassa/kylppärissä jossa ko. perheenjäsen yleensä hampaansa pesee (esim. makuuhuonetta lähinnä olevassa) ja harjat vaihdetaan säännöllisesti.
Enkä ole koskaan tullut ajatelleeksi, että hammasharjat olisivat erityisen kalliita. Hammaslääkäri sitten saattaa ollakin...
on molemmissa kylppäreissä koko perheelle hammasharjat ja jokaiselle omat hammastahnatkin hammasmukeissaan. Ei ne paljon maksa, euron tai alle kappaleelta, eikä tarvitse riidellä hampaidenpesuvuoroista, kun ei ole kaikki tarvikkeet samassa kylppärissä.
kannata käyttää jotain itsenykyteltävää harjaa. Reikiintyminen vähenee sähköhammasharjaa käyttämällä, se vasta säästää rahaa!
voi jessus taas otsikointia xD
Eiks tonkin ois voinu sanoo fiksummin?
Muuten mä ostan pepsopentin harjoja, joita on 4kpl/pakk. Eikä maksa kovinkaan paljoa
en ole kuitenkaan tohon hintaan kompastunut. Haluan että joka vessassa on harjat niin ei lapsilla jää laiskuuttaan hampaat pesemättä. Jos rahasta tiukkaa vaihda limittäin harjat, eli ei siis kaikkia yhtä aikaa vaan yläkerrasta nyt ja alakerrasta ensi kuussa. Älä kuitenkaan pidennä harjojen vaihtoväliä kuten joku ehdotti
saaneet joka vuosi hammasharjat hammaslääkäristä.
siltikin olen kyllä ostanut välillä ihan uusia kaupastakin.
mikä ongelma tuo 30e on? Se on kuin kissan pieru saharassa!
jokaisella vain yksi hammasharja kerrallaan lapsilla omassa veskissä ja aikuisilla omassaan! ei ongelmaa...
Meillä on sähköhammasharjat ja jokainen perheenjäsen (äiti ja kaksi lasta) osaa hakea oman harjansa jos haluaakin pestä hampaat toisessa kylppärissä (harjat siis yläkerran kylppärissä, koska makkarit yläkerrassa). Kuinka avuttomia oikein olette =)
mitään superhammasharjaa vaan ihan tavallinen PEHMEÄ harja, joita saa apteekista parilla eurolla. Turhanpäiväsiä on ne kaikki kaupassa myytävät erikoismuotoillut harjat. Tavallinen paras. Näin on hammaslääkäri opastanut.
Ja siis puhuin tosiaan tavallisesta harjasta, sähköharja onkin sitten asia erikseen.
Meillä on lapsille iltapesuhammasharjat yläkerrassa ja aamupesuhammasharjat alakerrassa, sopivasti keittiön ja eteisen välimaastosa. Sitten lapsilla on yhdet hammasharjat yhdessä mummolassa ja toiset toisessa mummolassa ja vielä kolmannet kesämökillämme. Onneksi mummot sponsoroi lähinnä omaa kotiaan koskevia hammasharjaostoksiamme; muuten olisimme vararikossa.
Toisaalta, kestäähän ne 2 x pidempään sitten kun harjataan vuoroin toisella vuoroin toisella..
En ole ikinä osannut ajatella, että jollain voi olla tällainenkin ongelma.