Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oppilas ja opettaja käräjillä

Vierailija
24.02.2022 |

Tästä ei ole valtakunnallisesti uutisoitu. Mutta taas on oppilas vienyt opettajansa käräjille, tällä kertaa oppilas kokenut vääryyttä, kun ruokalassa (jossa ruokalaiun aikana päähineitten pito päässä on selkeästi kielletty9 opettaja oli mennyt huomauttamaan pojalle lippalakista ja jollakin tavalla siinä sitten koskettanut tätä selkään kädellään.
Poika koki kosketuksen voimakkaaksi läimäykseksi, joku silminnäkijä todistanut normaalista kämmenkosketuksesta, opettajan mielestä mitään voimaa ei ole käytetty.
No, saas nähdä miten käy. Mutta opettaja on kuitenkin määrätty olemaan käräjöinnin ajaksi olemaan poissa töistä, pidätetty virasta.
1800 e:n kärsimyskorvausvaatimukset lapsella, joka oli uutisen mukaan osannut heti siinä tilanteessa opettajalle huomauttaa, että tiedätkö kuka minun isäni on ja on muutenkin tilanteessa käyttänyt oikeaa sanallista kuvastoa.
No...
No...
Selkeästi kielletty lippalakin päässä pito ruokalatilassa. Saas nähdä kuin ratkeaa.....
Mutta opettaja joutunut siis pois työstään tällaisen asian takia.
Silloin kun minä olin nuori, yläasteella ope kerran hermostu niin pahanpäiväisesti että heitti jonkun ulos luokasta (en ollut minä), todella... Se oli silloin ennen.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
24.02.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ihme, että opettajankoulutuksen hakijamäärät on olleet viime vuosina laskusuunnassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi viisi kolme