Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi te miehet oletatte naisten pukeutuvan teidän mielenne mukaan?

Vierailija
05.07.2015 |

Emme mekään oleta teidän pukeutuvan meidän mielemme mukaan.

Meidän tehtävämme ei ole miellyttää teitä. Jos haluatte naisen joka pukeutuu ja käyttäytyy niinkuin te haluatte, hakekaa tuolta idästä tai etelästä.

En ole feministi, olen vain kyllästynyt sovinistiin viesteihin.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
05.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

On mukavampi aistia kaunista kuin rumaa. Naiskauneus on lännessä vanha perinne ulottuen ainakin keskiajalle, mutta löytyen jo antiikista.

Vierailija
2/7 |
05.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pukeudun niin kuin mieleni tekee ja jos en pukeutumisellani miellytä joitakin ihmisiä, niin se ei haittaa. Ap voisi myös tämän asian oppia. Et voi miellyttää kaikkia vaikka mitä tekisit.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
05.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ai ette oleta meidän (miehien) pukeutuvan teidän mielenne mukaan :D           Kovasti siitä kuitenkin kitinää riittää. 

Ja miksi pitäisi hakea idästä? Kyllä Suomessakin on hyvin pukeutuvia naisia ja sellaisen voi löytää täältäkin. 

 

Vierailija
4/7 |
05.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siksi kun akat pukeutuu miesten vaatimuksen mukaan. Halusitte sitä tai ette.

5/7 |
05.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikös naisen tehtävä ole miellyttää miestään, jotta mies vastavuoroisesti tarjoaa suojaa, turvaa ja jälkikasvua, sekä optimaaliset kasvuolosuhteet näille? Kyllä minä ainakin annan takaisin, jos minua miellytetään. Ulkonäöstään ja olemuksestaan huolehtiminen on vain yksi osa-alue tässä kollaasissa. 

Siis ei tietenkään sinun tehtäväsi ole miehiä miellyttää, jos et halua jälkikasvua, etkä sitä, mitä kunnollinen mies voi sinulle tarjota. Jos taas haluat, sitten toimit oikein sellaisen saadaksesi. Eihän se ole sen ihmeellisempää. Pukeudu vaikka jätesäkkiin jos haluat, mutta sitten on turha odottaa miellyttävää kohtelua tai kunnollista parisuhdetta. Jos olet sellaisen saanut, et täällä asiasta ruikuttaisi.

Vierailija
6/7 |
05.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaunis nainen innoittaa ja kiihottaa. Naiset ovat somistautuneet jo pronssikaudella. Naiskauneuden korostaminen syntyi tietääkseni lääninherrojen eli ritarien parissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
05.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikö ole paljon sovinistisempaa olettaa , että ulkomaalaiset naiset ovat miesten tahdottomia orjia?  :D

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi viisi