Milloin olet viimeksi huutanut toiselle ihmiselle?
Tuli mieleen ketjusta, jossa joku huusi naapurilleen.
Minusta huutaminen ei ole ihan normaalia. Toki jossain pahassa tilanteessa saattaa tapahtua. Mutta toivottavasti harvoin.
Kommentit (8)
En muista milloin olisin huutanut. Unessa huusin joku viikko sitten ja se oma huutamiseni järkytti minua niin unessa kuin herätessänikin.
Vierailija kirjoitti:
En muista milloin olisin huutanut. Unessa huusin joku viikko sitten ja se oma huutamiseni järkytti minua niin unessa kuin herätessänikin.
Lisään, että apua olen huutanut yli kymmenen vuotta sitten, kun minulle sattui tapaturma ja ihmisiä oli toisessa kerroksessa.
Huutelin äsken naapurin miehelle omalta pihaltani. Olimme molemmat tekemässä lumitöitä ja toisessa naapurissa pärisi lumilinko, joten piti huudella hieman isommalla äänellä, että kuului.
Eilen huusin perheelle iltasella, että SYÖMÄÄN! Ja kaikki sen kuulivatkin heti ensimmäisellä huudolla.
Jos tarkoitat vihamielistä huutoa, niin sellaista en harrasta.
Teinilleni, joka söi lounastaan (lohta ym.) SÄNGYSSÄÄN!!
Eilen jouduin useamman kerran huutamaan pojalleni joka pelatessaan huoneessaan huusi ja kiroili ja hakkasi pöytää. Aikalailla päivittäistä. Kodin ulkopuolella en korota ääntäni kenellekään.
Toki siinä on sekin että moni kuvailee sitä että joku valittaa hänelle jostain normaalilla äänellä huutamiseksi. Ja jotkut taas huutavat mutta itse kuvailevat että kävivät vain sanomassa painavan sanansa.
Huudan vain äidilleni, jonka kanssa taannun teiniksi.