Kissani ei tykkää olla yksin ulkona
Takaovi on auki ja kissa pihalla, silti se käy koko ajan ovella miukumassa ulkoiluseuraa :D
Kommentit (7)
Aikoinaan asuin paikassa jossa yhdellä naapurilla oli kissa ja koira. Aina kun naapuri vei koiraa lenkille, kissa seurasi vapaana mukana. Tepsutti hyvin tomerasti koiran kanssa peräkanaa. Aina kun tuli toinen koira vastaan, kissa kipitti nopeasti tien pientareelle, mielellään jonnekin puskaan odottamaan, että kohtaaminen oli ohi. Toisen koiran mentyä kissa säntäsi oman koiransa perään ja lenkki jatkui :)
Minä menen aina mukaan kun kissa pyytää. Onhan yksin tylsää. Kissa kävelee pihalla ja minä yleensä twerkkaan vieressä, joskus hypin trampalla tai nypin rikkaruohoja.
[quote author="Vierailija" time="11.06.2015 klo 19:18"]
minä yleensä twerkkaan vieressä,
[/quote]
Mitä hiivattia, miksi?! :D Yrität pelästyttää kissan?
Ei se pelkää jos twerkkaan :) Se vain haistelee ruohoa, hinkkaa päätään puutarhakalusteisiin jne ja minä seuraan sitä twerkaten. Sillä on hyvä mieli kun olen "mukana tunnelmissa" :)
Mahtaa naapurit nauttia kun av-mamma twerkkaa pihalla kissaa seuraten xD
voi toista :)