20-vuotiaalla tyttärelläni on facebookissa kavereina aikuisia miehiä.
Ällöttää ajatus, että joku kolmekymppinen äijä katsoo tytön kuvia ja kehuu niitä. Käskenkö häntä poistamaan aikuiset kaverit?
Kommentit (10)
Siinä on omat etunsa kun on läski ja ruma. Tai paljon vähemmän ongelmia.
Minun 40-vuotiaalla tyttärellä on viisikymppisiä miehiä facebook-kavereissa. :/ Olen yrittänyt poistaa tytön facebook-sivua ja laittaa häntä kotiarestiin, mutta hän vain suuttuu asiasta ja sanoo että on jo aikuinen ja saa itse päättää mitä tekee. :( kamala ajatus, kun jotkut viisikymppiset miehet siellä katselevat häntä ja vemputtavat.
Tiedätkö mitä? Tyttäresikin on aikuinen.
Ikis, please, hae apua, jooko..? Sanon tämän vain hyvää tarkoittaen; tarvitset apua päästäksesi eroon traumoistasi.
Minun 14-vuotiaalla pojalla oli aikuinen mies kaverina ja sanoin että sukulaiset ja livekaverit on eri asia, poisti sen ns. kaverin.
Ei jeesus.. Aikuinen se sun tyttäreskin on. Mun ystävä meni 22 vuotiaana naimisiin 34 vuotiaan miehen kanssa.
20v on itse aikuinen joten kummako tuo.
Mulla 36v miehellä on paljon parikymppisiä (ja pari lastakin) facebook kavereita. Suurin osa töistä tuttuja, osa muuta kautta. Ja en siis ole ollut enkä suunnittele olevani missään seksi- tai romanttisessa suhteessa kenenkään noista kanssa. Ihmisillä on luonnostaan eri ikäisiä ystäviä ja tuttuja. On mulla seitsenkymppisiäkin kavereita.
20v saa itse päättää. Voit neuvoa ja ohjata, muttet voi pakottaa, ellei mene vaaralliseksi.