Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vaimot vaihtoon UK - mistä löydettykin nämä perheet...

Vierailija
05.06.2015 |

Tosi mielenkiintoista seurata. Tosin itselle järkytys, millaisissa oloissa tavisbrittiperheet asuu. Osa aivan järkyttäviä lääviä, seiniltä tapetit revitty, lattiat jotain rikkinäistä muovimattoa, varmaan hometta kasvaa lattiasta kattoon, pienet sokkeloiset huoneet, räsät huonekalut... Ja tietysti aina 1-4 sisälle kuseksivaa koiraa joka talossa.

Nuo vastakkainasettelut on kyllä ihan parasta. Eihän sitä toki draamaa saataisikaan kahden ihan samanlaisen perusperheen vaihdoista...Esim. eilinen Espanjassa asuva hippiperhe oli äärimmäisissä mielipiteissään kulmia nostattava - jos oli sitten se Marbellan luksusperhekin omalla tavallaan. Kävi sääliksi se hippiperheen tytär, josta oikein näki, miten hinkui tavallista koulua, tyttökavereita, normaaleja harrastuksia, jotain pikkukivaa elämään. Ja siellä kuurasi ruosteisia peltiämpäreitä, keräsi käsin vuohenpaskaa, levitteli isin pissiä pelloille ja yritti opiskella äidin kanssa puun alla kouluasioita kaksi kertaa viikossa.... Onneksi saivat edes jonkunlaisen kotiopettajan lopussa ja pääsivät edes kylän lasten kanssa leikkimään välillä. 

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo ja se jakso, jossa se mies heitti vaihdokasvaimon pihalle ja oli muutenkin pelottavan olonen!

Vierailija
2/4 |
05.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muita seuraajia? Onneksi voi katsoa Watsonilla kun haluaa ja ehtii, muuten menisi hukkaan tunti joka ilta pahaan aikaan... ;)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Katsottiin eilinen osa ihan tavistelkkarista. Siinä oli käsittämättömän sovinistinen mies, jolla oli vaimonaan puolalainen kotiorja. Suu auki seurattiin sitä meininkiä, järkyttävää. 

Vierailija
4/4 |
05.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="05.06.2015 klo 12:36"]Katsottiin eilinen osa ihan tavistelkkarista. Siinä oli käsittämättömän sovinistinen mies, jolla oli vaimonaan puolalainen kotiorja. Suu auki seurattiin sitä meininkiä, järkyttävää. 
[/quote]
Mä näin kans tämän, uskomatonta miten se nainen jaksoi katsoa sitä miestä! Mies soitti puhelimella alakertaan että nainen tekisi hänelle aamupalaa?! Makasi sängyssä vaan ja oli ihan uskomaton uhrautuminen kun joutui vaihtaa oman lapsen vaippa. Siis jos se ei ollut narsisti niin sitten ei kukaan. Minäminäminäminä, voi että olisin lyönyt sitä jos olisin ollut tuo vaihdokkivaimo.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän viisi viisi