Miksei telkkarista
Miksei telkkarista tule viikonloppuisin mitään hyvää katsottavaa, kuten esimerkiksi arkisin? Vapaalla olisi juuri aikaa keskittyä ja kuunnella sarjaa tai ohjelmia paremmin, kun on aikaa ja energiaa. Ärsyttävää! Katsooko joku esimerkiksi noita jo vuosia lauantaisin pyöriviä luontodokumentteja.. äärettömän tylsiä!
Kommentit (6)
Vierailija kirjoitti:
Omassa telkkarissa näkyy aina hyvää ohjelmaaa, oli se ajankohta mikä tahansa.
Katselutottumukset ovat muuttuneet kun älytelkkarit tulivat. Nykyään voi vähällä vaivalla katsoa eri ohjelmia silloin kun itse haluaa, eikä tarvitse piitata televisiokanavan ohjelma-aikataulusta. Myös sellaisia ohjelmia, jotka eivät tule television lähetystekniikan kautta koskaan.
Kyllä ne avara luonto -dokkarit taitavat kuulua Ylen katsotuimpiin ohjelmiin.
Miksi et katso suoratoistopalvelusta sellaisia ohjelmia, joista itse pidät, silloin kun sinulle sopii? Eihän enää pitkään aikaan ole tarvinnut olla television aikataulujen varassa.
Avara luonto on ihan hyvä. Lauantai on muuten taas tavalliseen tapaan viikon huonoimmat ohjelmat päivä.
Ihmettelin just eilen ihan samaa. Ma-to tuntuu tulevan paljon parempi ohjelmia kuin esim pe-la iltaisin.
Omassa telkkarissa näkyy aina hyvää ohjelmaaa, oli se ajankohta mikä tahansa.