Lue keskustelun säännöt.
miten eroon yösyötöistä?
22.09.2006 |
Esikoinen on nyt 7,5kk ja haluaisin lopettaa yöllisen tisuttelun? Olen uudelleen raskaana rv.10+0 ja haluisin hieman huilia itse, ennen seuraavan vauvan imetysrumbaa. Esikko vetää ihan mielettömiä määriä puuroa illalla, joten nälkä tuskin yöllä vaivaa. Tissiä pitäisi kuitenkin saada tuossa aamuyöllä 4. jälkeen. Onko hyviä vinkkejä? Viimeyönä huudettiin 1,5tuntia, kunnes poitsu väsyi ja nukahti.
Kommentit (2)
Tuttia, tuttipulloa? Kyllä vielä alle 2-vuotias voi hyvin niitä käyttää, jos vain niillä yöt saa rauhoittumaan.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Poika oli noin 11kk vanha ja soi monta kertaa yöllä. minä kävin töissä ja vaan sitten päätin että saa riittää ei ole enää kummankaan etu.
Tarjosimme vettä mukista ja sitä joikin alkuun tosi paljon ja tissiä ei vaan annettu aiheutti tosiaan kyllä huutoa, mutta helpotti reilussa viikossa.
Vasta puolitoista vuotiaana poika oppi nukkumaan yöt eli tuota vettä tarjoiltiin sinne asti ja silityksiä, peitteluä jne.
Mari ja poika 2v joka nukkuu yöt hyvin