Haluaisitko samanlaisen parisuhteen kuin vanhemmillasikin on ollut ?
Kommentit (12)
Vaihtoehto nro. 3 hävisi näköjään jonnekin joten peukuttakaa tätä jos olette tätä mieltä :
En missään nimessä
Miksi ei ole vastausta en? En löydä mitään osaa vanhempieni parisuhteesta mitä millään tavalla haluaisin elämääni.
Tuosta puuttuu olennainen vaihtoehto "ei missään nimessä". Minun vanhempieni liitto oli suoraan h*lvetistä.
Ei helvetti teen uuden.
Olisi kiva kun näitä voisi poistaa jos haluaa.
Tuosta puuttuu "en miltään osin" vaihtoehto.
Vanhempani ovat olleet naimisissa kohta kuusikymmentä vuotta ja viihtyvät erinomaisesti keskenään. Kummallakin on loistava kunto ja kaikenlaisia harrastuksia.
Minä olen 55+ rapakuntoinen ikisinkku. Nyt on ihan turha edes haaveilla mistään parisuhteesta, saati sitten asetella laatuvaatimuksia.
En halua. En miltään osin. Minulla on aivan erilainen suhde. Säälittää joskus mun vanhemmat. Molemmilla olisi ehkä ollut onnellisempi elämä jos eivät olisi menneet yhteen. Tosi epäsopiva pari ja onneton liitto.
Huonot vaihtoehdot, en huolisi kumpaakaan äitini ammoisista elämän miehistä. Hirveitä äijiä. Isäni taas häipyi, kun olin vielä vauva, joten eipä siinäkään kadehdittavaa ollut. Oma parisuhteeni on täysin erilainen ja oikeasti onnellinen.
Miksi ei ollut rehellistä ei-vaihtoehtoa?
Vierailija kirjoitti:
En halua. En miltään osin. Minulla on aivan erilainen suhde. Säälittää joskus mun vanhemmat. Molemmilla olisi ehkä ollut onnellisempi elämä jos eivät olisi menneet yhteen. Tosi epäsopiva pari ja onneton liitto.
Mutta kun ”ei saa luovuttaa!” Kärsi kärsi, kirkkain kruunu jne.
En miltään osin. Heillä on aivan sairas suhde, siitä huolimatta ovat jo yli 40v. räpiköineet yhdessä.
En miltään osin.