Jättäisitkö alusvaatteet taloyhtiön pyykkienkuivaushuoneeseen kuivumaan?
Meillä pyykit viedään sinne taloyhtiön kuivaushuoneeseen kuivumaan, paitsi minun alusvaatteet. Opiskelun aikana(asuttiin opiskelilähiössä) oli kokemusta kun moni valitteli alusvaatteiden katoamista.
Mietin vaan sitä, että tämä pyykkienkuivausteline on niin tilaa vievä muutama alusvaatteiden takia. Jos kuivatan ne muiden pyykkien kanssa siellä tuvassa niin päästäisiin eroon tästä telineestä.
Kommentit (16)
En ole koskaan vienyt alusvaatteita kuivaushuoneeseen sillä just ne pervo-erkit niitä siellä hivelee, nuuhkii ja kuolaa...ei ole enää puhtaita sen jälkeen!
http://www.sinituote.fi/pyykkipojat-narut-ja-pesupussit-vaatehuolto/pyykkipojat-narut-ja-pesupussit/ripustettava tälläista käytän pikkupyykeillä
Minä jätin kerran nuorena Helsingin Malminkartanossa. Samana kesänä olin saanut puhelun, että "asun sun naapurissa ja sä kiihotat mua". Mielessäni asiat nivoutuivat toisiinsa vaikken koskaan saanutkaan tietää.
Silti vaikea kuvitella, että nainen pöllisi toisen naisen vanhat alusvaatteet.
Mä jätän kuivaushuoneeseen, mutta se on sellanen mis on 4 lukittavaa kellarikoppia eli kukaan ei voi varastaa
Käyn aina hakemassa meidän yhtiön tuvasta pikkupöksyjä jotka on kuivumaan jätetty. Tuon niitä sieltä kotiin ja sitten masturboin niiden kanssa. Pikkupöksyt ovat minusta hyvin kiihottavia. Joskus vien ne vielä takaisin sinne sillälailla, että olen jättänyt niihin hieman siementä
Ölen monesti kokeillut stringejä kuivaushuoneessa öisin, kun kuulen äänet ettei sinne ketään tule. On huikeaa ajatella että jonkun hyvännäköisen muijan vaossa on ollut naru joka on ensiksi ollut minun karvaisessa pyllyssä. Ai että!
t.Rekkakuski (ei kauheasti pukamia)
Edellisessä taloyhtiössä jätin ihan kaikki pyykkini pesutupaan kuivumaan, kyseessä oli ihan pienkerrostalo, joten oletin ettei sieltä mitään katoa. Mutta kuinka ollakaan, monet pikkarit ja housut vietiin. Enää en jätä.
Mä vien kuivaushuoneeseen vain lakanat ja muut isot pyykit, joita hankala kuivattaa kotona. Henkilökohtaisesti ärsyttää jos siellä on tilaa viemässä jonkun pikkupöksyjä ja sukkia. Mutta sitäkin enemmän ärsyttää kun joku käyttää liikaa huuhteluaineita ja se lemu tarttuu omiin lakanoihin.
Kuivatin, joo, ja ikinä ei ole varastettu mitään. Mun puuvillapöksyt kellekään kelpaa. :)
Kyllä mä oon aina kuivattanut siellä. Jos ne jollekkin kelpaa niin oma on häpeensä.
Mä laitan kyllä. Mulla on aika kulahtaneita Sloggeja ja marketin no-name maxipöksyjä, mutta silti laitoin nimikyltin niihin, että ne on mun. Joskus voi sekoittua ihan tahattomastikin.
Älä jätä, pervovaroitus. Viritä ennemmin kylppärin kattoon pyykkinarut, eivät vie tilaa paljon.
Osta tommonen. Vie vähän tilaa kylppärissä ja sen voi laittaa kaappiin kun ei tarvii.
Minä en huolestuisi kuivumaan jätettyjen tekstiilien katoamisesta vaan siitä, mitä ihmiset oikeasti puuhaavat silloin, kun tietävät, ettei kukaan näe. Kuvittele vaikka: supermarketissa on muita ihmisiä, henkilökuntaa ja valvontakameroita, mutta niin vain hedelmiin yskitään, vaatteita sotketaan eritteisiin, nenää kaivetaan ja sormet pyyhitään vaikka jauhopussiin, meikeillä suditaan herpeshuuleen kiillot. Naapurin Pervo-Pena voi viihtyä vaikka kuinka pesutuvassa hivelemässä itseään sinun alkkareillasi ja kuivaamaan hikiset näppinsä(kin) sinun keittiöpyyhkeisiisi.
Jos ne katoaa niin katoavat. Mutta niinkuin #7 jo sanoi, enemmänkin mietyttää käykö siellä kuivaushuoneessa muitakin kuin pyykkien kuivattajia. Todella äklöä jos joku Pervo-Pena jättää "käyntimerkinsä" pikkareihin ja silleen. Ties mietä kaikkea tauteja niistäkin voisi saada vielä...
Riippuu ihan talosta ja naapureista.