Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Saab perhe autoksi,kokemuksia?
Kommentit (5)
Mittailimme aikanaan eri autojen takakontteja, ja Saab taisi olla Volvon kanssa ihan suurimpia. Kiva ajaa, hyvä auto. Tykkään.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Aivan ihana olen täysin rakastunut tuohon autoon.
Meidän lapset jo vähän isompia eli ei ole tarvinnut miettiä rattaiden/vaunujen mahtumista joten en osaa ottaa kantaa siihen puoleen. Takapenkille mahtuu kepeästi aikuinen lasten ja heidän korokkeiden lisäksi.
Ainoa huono puoli on ollut lähinnä liian raskas kaasujalka. Turbo versiossa se johtaa aika usein ylinopeussakkoihin...
Kerran Saab aina Saab :)
Meillä 9-5 automaatti farmari aivan ihana: tilava ja mukava ajaa. Mutta tärkein asia on kuitenkin Saabin turvallisuus.
Alue: Aihe vapaa
ja tykätty on! Takapenkillä 2 lastenistuinta ja taakse mahtuu brion tuplat ilman että tarvis ottaa renkaita pois ja muullekin jää tilaa. Meillä automaattivaihteinen ja se on ihana!