Sossu ei suostu maksamaan vessanpönttöä
Kommentit (16)
Suostuisivatko he kustantamaan vaikka ämpärin? :O
Ämpäriin. Vippaat paskat sitten parvekkeelta talonyhtiön kukkapenkalle.
Sossutädin postilaatikkoon tietenkin.
[quote author="Vierailija" time="17.05.2015 klo 15:17"]Suostuisivatko he kustantamaan vaikka ämpärin? :O
[/quote]
Ei suostu. Niitä voi jonottaa.
Onhan siellä veskissä pytyn kohdalla se putki. Siitä ne paskat menee pöntönkin kautta.
Kiinnostaa tietää mitä edelliselle kävi? Koska en ole nähnyt asuntoa jossa ei olisi vessanpönttöä, ellei se ole remontoitavana/vasta rakennusvaiheessa.
[quote author="Vierailija" time="17.05.2015 klo 15:19"]Kiinnostaa tietää mitä edelliselle kävi? Koska en ole nähnyt asuntoa jossa ei olisi vessanpönttöä, ellei se ole remontoitavana/vasta rakennusvaiheessa.
[/quote]
Nigga stole my toilet.
Lopetat paskalla käymisen, tietysti.
[quote author="Vierailija" time="17.05.2015 klo 15:21"]Lopetat paskalla käymisen, tietysti.
[/quote]
Sittenhän ap räjähtäisi. Siitähän aikamoinen paskamyrsky nousisi.
[quote author="Vierailija" time="17.05.2015 klo 15:19"]
Kiinnostaa tietää mitä edelliselle kävi? Koska en ole nähnyt asuntoa jossa ei olisi vessanpönttöä, ellei se ole remontoitavana/vasta rakennusvaiheessa.
[/quote]
Minuakin kiinnostaa, koska harvemmin se vessanpönttö yllättäen katoaa. Ja niissä tapauksissa, joissa se yhtäkkiä menee säpäleiksi, niin eikö vakuutus korvaa?
Kajaanin sossu on aina ollut tuollasinen niuhottaja.
Kroonikkovaipat. Kunta jakaa ilmaiseksi.
Paskalla käynti ei ole mikään välttämättömyys. Ei mekään ole ulostettu vuosiin, juuri siitä syystä, että ei pienipalkkaisella ole varaa pönttöihin. Ihan hyvin pärjätään näinkin.
Pyydä saada käyttää etuuskäsittelijän vessaa se on tarveharkintaista.
Kaljatölkkiin