Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä mieltä - onko tämä huijaus Torissa vai ei?

ToriOstaja
10.01.2022 |

Torissa myytävänä kallis sänky. Hinta useita tonneja. Myyjällä lisäksi tosi paljon muutakin myynnissä, lasten vaatteita enimmäkseen.
Joka kerta kun kysyn sängystä, se on "varattu" toiselle joka kerää rahoitusta. Silti ilmoitus poistuu ja ilmestyy taas uudelleen myyntiin. Nyt laitoin viestiä että onko varaus vapautunut ja sänky uudelleen kaupan koska tuli taas myyntiin olen kiinnostunut ostamaan - myyjä lukee viestin mutta ei vastaa mitään.

En aivan ymmärrä, miksi näin? Onko yleistä torissa? Mikä pointti tässä on? Oonko aivan fossiili nyt enkä tajua jotain???

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
10.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haluu klikkauksia kallilla tuotteella, jotta jotkut eksyisivät katselemaan muita tuotteita?

Vierailija
2/6 |
10.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Esittääkö olevinaan varakasta jotta lastenvaatteetkin houkuttaisi?

En kyllä tiedä? Kertokaa mullekin. Hyvä päästä jyvälle noista torihuijareista

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
10.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä se ei tykkää susta?

Vierailija
4/6 |
10.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

On myyjällä puhelinnumero, Julia nimellä esiintyy

Vierailija
5/6 |
10.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä miksi ei tykkäisi minusta. Emme tunne, ystävällisen kiinnostuneen ostoviestin olen laittanut.

Vierailija
6/6 |
10.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos haet paikanpäältä, tarkistat tuotteen ennen maksua niin vaikea tuossa on joutua huijatuksi. Mitään en ostaisi sokkona tuollaiselta myyjältä. Todennäköisesti yrittää kasvattaa luottamusta kalliilla tavaralla, ja sitten kerää halvemmilla tavaroilla rahat useammalta samaan aikaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan viisi