Voi, tsempatkaa minua! Treffikumppani tulossa kylään.
Netissä tapaamani mies on tulossa pariksi päiväksi luokseni kylään. Asumme todella kaukana toisistamme, joten tällainen järjestely oli järkevin, jotta saisimme oikeasti tutustua toisiimme kunnolla. Olemme viimeisen kahden kuukauden aikana tavanneet vain muutaman kerran lyhyesti, kun jompikumpi on syystä tai toisesta ollut liikkeellä toisen kotikaupungissa päin. Muuten pidämme yhteyttä tekstareilla ja sähköpostilla. Nyt miehellä on muutama päivä vapaata, joten hän tulee luokseni.
Olen ihan kauhuissani! Minulla on miehestä oikein hyvä tunne, mutta mitä jos se osoittautuukin toiveajatteluksi heti kättelyssä? Mies on sitten luonani, enkä kehtaisi käskeä lähtemään jos hän itse vaikuttaisi nauttivan olostaan. Olen innoissani että hän tulee, mutta samalla niin peloissani ja jännittynyt! En ole tehnyt tällaista koskaan ennen.
Miten neuvoisitte minua? Haluaisin päästä tästä pelosta, haluaisin nyt pystyä heittäytymään kunnolla, ja antamaan miehelle oikeasti mahdollisuuden. Silti ahdistaa päästää periaatteessa vielä vähän vieras ihminen kotiini. Ja mitä ihmettä teen, jos en haluakaan hänen jäävän yöksi, tai seuraaviksi öiksi? Mies on lähdössä kotiinsa vasta torstaina.
Kommentit (2)
[quote author="Vierailija" time="04.05.2015 klo 09:54"]
Ei kannata alkaa millekkään. Ei ainakaan seksiä pidä antaa. Todennäköisesti tämäkin mies on itsekeskeinen paskaläjä kuten 95% miehistä.
[/quote]
En haluaisi vielä tässä vaiheessa elämää (alle 30-vuotiaana) tyytyä noin kyyniseen asenteeseen. Kiltiltä ja lämpimältä ihmiseltä tämä mies ainakin vahvasti vaikuttaa.
ap
Ei kannata alkaa millekkään. Ei ainakaan seksiä pidä antaa. Todennäköisesti tämäkin mies on itsekeskeinen paskaläjä kuten 95% miehistä.