Aiotko ryypiskellä vappuna?
Kommentit (10)
En aio. Alkoholia käytän tavalliseen tapaan eli vähän mutta hyvää. Mikään ei saisi minua poikkeamaan tavoistani, vaikka kansallinen pakkomielle kuinka vaatisi konttaamaan ja oksentamaan.
En aio ryypätä. Onko muuten vakio-oletus se että jos ei ryyppää pitkiä vapaita, on tylsää?
En välttämättä, suunnitelmat vielä hiven auki.
[quote author="Vierailija" time="26.04.2015 klo 19:51"]
En aio ryypätä. Onko muuten vakio-oletus se että jos ei ryyppää pitkiä vapaita, on tylsää?
[/quote]
Kyse on kunniasta. Pitää vetää sairaalakunto vapun ja kevään "kunniaksi".
En aio ryypätä ja rällästää ulkona kaduilla, ravintoloissa tai vappupiknikeillä puistoissa, mielummin vietän rauhallista aikaa perheen parissa selvinpäin ihan muissa merkeissä.
t.mies
En, olen töissä. Tarjoilen alkoholia muille.
Ei oikein säväytä vuodesta toiseen mennä kylmään viimaan/räntäsateeseen ja laittaa beigeä päälle, ja esittää viisasta samalla vetäen kännit syöden tippaleipiä. Ei ole ollut minun juttuni enää vuosiin. Jos joku suomalainen haluaa viettää vappuaan tuolla tavalla niin siitä vaan. Minä en aio viettää enää tuolla tavalla koskaan.
Kyllä otetaan kavereiden kanssa ehkä runsaamminkin, entäs sitten? Meillä ei kellään ole lapsia ja ajattelimme avata grillikauden aattona ja vappupäivänä suuntaamme kuohuviinipainotteiselle piknikille hyvän ruoan kera. Ihanaa!
Kyl mä varmaan pikkupullon fresitaa juon =)
Ei vanha jaksa