uusperheaapinen-blogi
Mitä mieltä olette? Kuulostaa aika kammottavalta. Nainen kirjoittaa yksityiskohtia (tunnistettavasti) miehensä ex-liiton lapsista, miehensä ex-vaimosta ja tämän perheestä, ex-miehensä uudesta tyttöystävästä. Eikä kovin ystävälliseen sävyyn!
Kertoo että tyttärestä on tehty ls-ilmo huumeidenkäytön vuoksi kuin se olisi normaalia ja arkipäivää. Kertoo soittaneensa kännissä raivopuheluja exälle ja lähetettyä viestejä tälle ja myös tyttöystävälle kun liitto päättyi. Sinäaikana teinityttö ajautunut vaikeuksiin. Vakoilleensa exmiehensä tyttöystävää tämän ostoksilla ja olleensa vahingoniloinen kun tyttöystävä on ostanut liukkaria koska hän ei sitä koskaan tarvinut. Onko tullut mieleen että uusi nuori tytsy antaa kakkoseen ;)
Ja vauva jätetään´tämän teinin hoitoon blogin mukaan vaikka "ei ole luotettavin lapsenvahti" , itse näin kirjoittanut. Huh Huh.
Kommentit (7)
Yritys pitää nokkelaa blogia mutta kökkö kirjoitustaito ja katkeruudenleimainen ja muutenkin kauhea sisältö torpedoivat homman täysin
Luoja minkälaista tekstiä... Ei selvästi ole päässyt yli ex-miehestä eikä voi sulattaa nykyisen miehensä entistä avioliittoa ja lapsia
tietääkö joku kirjoittajan muut blogit?
Ihana blogi. Rehellinen. Kyllä niitä pahempiakin tunteita uusperheessä on vielä, se nyt vaan on fakta. Miksi pitäis kaunistella?
Ottamatta kantaa itse sisältöön sen kummemmin, mutta teksti ei oikein kulje virheistä ja oudoista sanavalinnoista johtuen. En jaksanut kovin pitkälle lukea.