Oletko huomannut että Tinderissä muutaman vuoden vanhat kuvat toimii parhaiten? Kuinka vanhoja olet kehdannut käyttää?
Kommentit (8)
Tietenkin siellä ihmiset laittaa parastaan ja jotenkin surkuhupaisaa, kun jo vanhenneet ihmiset yrittää käyttää iän ikuisia nuoruudennkuvia tämän maailman ajan imarrellessaan ja ihanoidessaan nuoruutta. Ja sitten yritetään olla niin kauniita ja nuorekkaita kuin mahdollista, vaikka huijaamalla. Muutenkin, kuka enää käyttää tinderiäkään on se niin pinnallinen lihatiski jottei paljon nappaa.
Neljä vuotta sitten 32v nainen Tinderissä ”vähän vanhalla kuvalla”. tänään se sama nainen ja yksi kuvista tuo silloin jo vanha kuva tuli Tinderissä vastaan :)
Ovatko naiset huomanneet, onko mitään vaikutusta, vaikka jättää blurrifiltterit pois ja paljastaa rehellisesti olevansa pullukka ilman kuvakulmavalintoja? Mätsejä tulee silti varmasti satoja, mutta konkretisoituuko treffeiksi asti?
Mikäs siinä, mutta turha kuvitella päästä toisille treffeille
Tämä sama toistuu kaikissa treffipalveluissa. Tyypit häpee nyky-itseään. Vanhoja ja lihavia, joten valehdellaan vanhalla kuvalla toisille. Melko säälittäviä tyyppejä.
Itse käytän hääkuvaa (olen leikannut exän pois), koska siinä on oikeastaan parhaimmillaan. Häistä aikaa joku 6 vuotta, mikä nyt ei kauheasti näy missään.
Vanhoja voi huoletta käyttää, jos näyttää nuorelta
M55+