Laittakaa lista asioista, miksi lapset pitäisi rokottaa.
Haluan kuulla oikeita, kunnollisia syitä ja perusteita. Kiitos!
Kommentit (5)
Lapset pitäisi rokottaa somea vastaan, täällä liikkuu kaikenlaista elämän kovan koulun käynyttä, jotka oikeesti kuvittelevat tietävänsä asiasta enemmän kuin maailman arvostetuimmat tiedemiehet/naiset.
Vaikka narisijat ovat ilmeisesti huippuälykkäitä, valittavat kuitenkin että miksei siitä lähihoitajan/lakaisijan/tehdastyöläisen hommasta makseta kuin kymppi tunnissa..
Luulisi että noilla älynlahjoilla saisi määritellä oman palkkansa.
Rokota vain ne lapset jotka haluat pitää ja kysy lääkäreiltä, älä täältä. He osaavat kertoa mitä tarvitaan ja mitä ei tarvita.
Eikö sitä 1940-luvullakin saanut rokottaa kaiken maailman piikeillä missä salattu sopparit vuoteen 2076. Mitäpä Nürenbergin säännöistä. Miksi mistään pitäisi oppia kun voi toistaa historian virheet.
Vierailija kirjoitti:
Eikö sitä 1940-luvullakin saanut rokottaa kaiken maailman piikeillä missä salattu sopparit vuoteen 2076. Mitäpä Nürenbergin säännöistä. Miksi mistään pitäisi oppia kun voi toistaa historian virheet.
Hassua että vahvimmat mielipiteet on niillä, joilla on ilmeisesti vähiten ymmärrystä. Jos pidät patentti- ja muita IPR suojauksia salaliittosalauksena, niin on aika opiskella hieman.
Tulee aika pitkä lista. Tuberkuloosi, tuhkarokko, tulirokko, kurkkumätä, korona, influenssa, rotavirus, papillooma... joko riittää?