Keille verolappu on jo tullut? Ei vaan mulle oo.
Millä perusteella noita postitetaan? Vai onko mitään logiikkaa?
Kommentit (13)
Olisko joku aakkosjärjestys. Mulle tuli viime viikolla, sukunimi alkaa K:lla
Ei mulle oo tullu ja on ennen koota.
Mulle ja miehelle tuli tänään, eri sukunimet meillä (toinen K:lla, toinen G:llä).
Veropiireittäin ja valmisteluryhmittäin kaiketi postitetaan. Olisi kiva tietää onko #3 yrittäjä tai yrittäjän puoliso.
[quote author="Vierailija" time="30.03.2015 klo 17:46"]
Veropiireittäin ja valmisteluryhmittäin kaiketi postitetaan. Olisi kiva tietää onko #3 yrittäjä tai yrittäjän puoliso.
[/quote]
Ei, vaan (helsinkiläinen) toimistoduunari, sinkku. Ja tosiaan viime torstaina tuli ehdotus.
miehelle tuli viikko sitten, minulle tänään. Palautuksia sain vajaat 600E :)
Viime vuonna tuli mätkyjä. Niin ja sukunimi alkaa G:llä.
Meille tuli asuntoverot maksettavaks just viikko sitte, Tamperelaisia ollaan ja sukunimi alkaa Tllä, niitä mätkylappuja ei viä tullu
On ainakin se logiikka, että yrittäjien perheenjäsenille tulee ensin ja palautuspäiväkin meni jo. Mutta mätkyistä niissä papereissa ei ole tietoa, koska yrityksen tilivuosi on eri kuin kalenterivuosi eikä firman tiedot ole vielä verottajan käytössä. Vaikka olen ihan muualla töissä, verotukseni ratkaistaan yhdessä yrittäjämiehen kansa.
Mulle tuli tänään, sukunimi alkaa O:lla ja asutaan Helsingissä. Miehelle ei tullut ja meillä on sama sukunimi. Itseasiassa miehelle tulee verotuspäätös aina noin viikko mun jälkeen.
Tänään tuli yhdelle mun kiinalaiselle tutulle ja hämmästyin sitä. Mä en ole koskaan saanut ennen toukokuuta. En koskaan edes viimeinen päivä huhtikuuta, mutta muutaman kerran vasta kesäkuun ekalla viikolla.
Joku sanoi kerran, että ekaks toimitetaan yleensä ne joissa ei ole oikein mitään infoa. Tää mun kiinalainen tuttu ei ole tienannut senttiäkään joten aika tyhjän paperin sai.
Eli siis helsinkiläisille tulee ajoissa ja meilleä tänne landelle tulee jos muistavat lähettää.
Huhtikuun aikana kai uutisissa luki?? Et kai ruuvannut kelloa vähän liikaa?