Ärsyttää kun hiukset ei pysy kiharalla
Lämpörullat päässä 1h 30min ja alla vielä muotoilusuihke. Kävelin lähikauppaan n. 50m ja takaisin tullessa kiharat hävinneet. Sama jos suoristan hiukset, hetken ne pysyy suorina ja sitten vetää itsensä muutamalle typerälle laineelle. Argh!
Kommentit (8)
muotoilusuihke? kokeile niitä perusmuotoiluvaahtoja ja tujua hiuslakkaa.
ja 5min suoristushan on nopea..
[quote author="Vierailija" time="28.03.2015 klo 13:18"]muotoilusuihke? kokeile niitä perusmuotoiluvaahtoja ja tujua hiuslakkaa.
ja 5min suoristushan on nopea..
[/quote]
Se suoristus kestää 5min. Suoristamiseen menee 30min. Ja kaikkia mömmöjä oon kokeillut
[quote author="Vierailija" time="28.03.2015 klo 13:24"]
[quote author="Vierailija" time="28.03.2015 klo 13:18"]muotoilusuihke? kokeile niitä perusmuotoiluvaahtoja ja tujua hiuslakkaa. ja 5min suoristushan on nopea.. [/quote] Se suoristus kestää 5min. Suoristamiseen menee 30min. Ja kaikkia mömmöjä oon kokeillut
[/quote]
en usko että oot kokeillut kaikkia mömmöjä.
entäs kampaajat?
Mulla suorat hiukset, joissa ei kiharat pysy kuin maksimissaan puoli tuntia. Ei ole vaivan väärti kuluttaa monen monta tuntia kiharoiden tekoon, kun ne eivät kuitenkaan kestä. Ei itse tehtynä, eikä ammattilaisen tekemänä. Harmittaa :/.
Sama vika. Huonoiten mulla on kestänyt kampaajan tekemä kiharakampaus, niillä on aina niin hoitavat shampoot, hoitoaineet ja muut mömmöt jotka tekee mun ennestään liukkaan, superrasvoittuvan ja piikkisuoran hiuksen vieläkin liukkaammaksi. Melkein samantien on tukka suorana ja muutaman tunnin päästä päätä myöten ja rasvainen. Nyt on kyse siis hiustenleikkuun jälkeisestä nopeahkosti tehdystä kampauksesta, kun joskus pyydän leikkauksen jälkeen kampaajaa laittamaan laineita/kiharoita tai kohottamaan tyvestä. En tiedä miten kävisi jos oikein ajan kanssa laitettaisiin kampaus, en ole koskaan kokeillut.
mulla luonnonkihara tukka. olen käynyt sitä suoristamassa kampaajallakin, joku käänteispermis. pysyi viikon suorana.
Voihan harmi, mulla oli joskus nuorempana sama ongelma. Mutta nyt kun on pitkä tukka niin kestää suorana ja kiharatkin kestää kun laitan vähän enemmän lakkaa.
Sama vika. :D luonnonkiharat hiukset, mutta laitetut kiharat ei pysy ja suoristus kestää 5min.