Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuukautishäiriöt koronaan sairastuessa

Menkat ja 14 päivä alko
13.12.2021 |

Onko ollut koronassa kuukautishäiriöitä tai sen jälkeen? Kellään kokemusta? Itellä ollut 13 pv niukempaa vuotoa ja nyt alko menkat joiden pitikin. Nyt vähän enempi vuotoa. Niukka vuoto oli kirkasta tai vaaleanpunaista. Koronaa en tosin ole tietääkseni sairastanut mahaoireita ollut mutta olen laittanut allergian piikkiin. Olen ollut tekemisissä sairastuneen kanssa tosin vasta kun hänen karanteeni loppu, oireita hänellä edelleen mutta ei pitäisi olla tartuttava.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
13.12.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minullakin oli niukat kuukautiset ja seuraavia ei ole kuulunut... ei ole testattu koronaa, mutta en yllättyisi.

Vierailija
2/4 |
13.12.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Katsotaanpas poisteteaanko tämä keskustelu, niinkuin kuukautishäiriöistä puhuminen rokotteen saaneilla. Epäilen, että tämä saa jäädä. Mitä muut veikkaatte?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
13.12.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oon aloittaja ja mulla ei oo rokotetta joten siksi tässä kummastelen tilannetta. Pohdinkin että voiko syy olla sairastettu korona tai se että olen viettänyt aikaa juuri rokotettujen kanssa. Siis kirjaimellisesti heti kun rokotettu niin sen jälkeen oon sellasten ihmisten kans ollut tekemisissä. Mut en usko mihkään piikkiproteiini juttuun et semmosta muka sit rokotetut levittäs. Sairastuneen kanssa vietin aikaa 3 viikkoa sitten joka oli jo karanteeni loppunut joskin nuhaa ja yskää vielä oli. Mulla kierto aina ollut lähes päivälleen sama. Mietinkin voiko myös sairastuminen sekoittaa kiertoa.

Vierailija
4/4 |
13.12.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla kans alkoi menkat.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi yksi