Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sähkö oli eilen Suomessa Euroopan kalleinta

Vierailija
10.12.2021 |

Jokainen tuulivoiman kannattaja ja ydinvoiman vastustaja voisi nyt tajuta tyhmyytensä eikä enää ikinä kommentoida politiikkaa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
10.12.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi nuo ovat toisensa pois sulkevia? Itse kannatan molempia.

Vierailija
2/3 |
10.12.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Miksi nuo ovat toisensa pois sulkevia? Itse kannatan molempia.

Koska tuulivoima ei yksinkertaisesti toimi. Rakentamiseen ja hävittämiseen kuluu enemmän päästöjä kuin mitä säästetään ja epäluotettavuuden takia pitää olla varavoimalähde - joka sekin tuottaa päästöjä. Eikö tämä ole jo tullut selväksi niiden miljoonien myötä mitä tuulivoimaan on uponnut? Tuulivoima on tyylipuhdas esimerkki siitä miten hyvin propaganda toimii vielä 2000 luvullakin. "Pelastetaan maailma" ja ihmiset antaa ilomielin rahansa tuulivoimahuijareille.

Puhdas ydinvoima on ainoa oikea ratkaisu, kunnes joku keksii fuusion.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
10.12.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomella on varaa, olemme rikas maa. Mitä enemmän sähkö maksaa, sitä enemmän saadan verotuloja ja maahan voidaan tuoda enemmän uusia veronmaksajia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi seitsemän kolme