Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kokemuksia rintaleikkauksista?

Vierailija
10.03.2015 |

Olen 24v nainen. Olen huomannut viime aikoina, että mun rinnat on alkaneet roikkua aika huomattavasti. Siis enemmän kuin ikäisilläni tavallisesti. Minulla ei ole lapsia joten en ole koskaan imettänyt. Olen alkanut miettiä plastiikkakirurgian mahdollisuutta. Onko silikonitissit ainoa keino saada "kohotusta" vai onko olemassa jotain muuta tapaa? Onko kenelläkään tietoa tai kokemuksia tällaisesta? Paljon tuollainen leikkaus maksaa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
10.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vielä sellainen asia täytyy lisätä.... Olen lihonut huomattavasti tässä muutaman vuoden aikana. Voiko laihduttamisella olla jotain vaikutusta vai pahentaako se tilannetta entisestään?

Vierailija
2/3 |
10.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="10.03.2015 klo 04:22"]

Onko silikonitissit ainoa keino saada "kohotusta" vai onko olemassa jotain muuta tapaa? Onko kenelläkään tietoa tai kokemuksia tällaisesta? Paljon tuollainen leikkaus maksaa?

[/quote]

Ei tarvitse silikoneja, rintoja voi kohottaa kohotusleikkauksella. Esim. tuosta http://www.dextra.fi/sairaala/plastiikkakirurginen-sairaala-helsinki/rintaleikkaukset/rintojen-kohotus lisää tietoa, googlesta löytyy lisää linkkejä (tuo oli about ensimmäinen linkki joka vastaan tuli).

Toimenpide maksaa useita tuhansia, ihan googlettamalla löytyy hintatietoja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
10.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="10.03.2015 klo 04:23"]

Vielä sellainen asia täytyy lisätä.... Olen lihonut huomattavasti tässä muutaman vuoden aikana. Voiko laihduttamisella olla jotain vaikutusta vai pahentaako se tilannetta entisestään?

[/quote]

No ei ne rinnat siitä kohoa vaikka laihduttaisikin. Suosittelen hankkimaan ne lapset ensin leikkausta jos on sellaisia hankkimassa, samoin laihduttamaan tavoitepainoonsa ennen leikkausta. Imetys vaikuttaa kuitenkin sen verran rintoihin, samoin painonvaihtelut, että jos leikkauksen tekee ensin ja sitten vasta hankkii lapset/laihduttaa, saa leikkauksen olla pian uusimassa. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi seitsemän