Aivan järkyttävä flunssa
Ja luulin että kuolemaa teen. Olen sairaalloisen ylipainoinen sen paino mittarin mukaan ja keuhkojen päällä kuin joku olisi istunut ja kolme viikkoa se järkyttävä kutina keuhkoissa ja oksennus yskää, kaksi viikkoa sen jälkeen limaista yskää. Talouspaperi säkki meni sen rään niistämiseen. Viinaa juomalla sai edes jokusen yön vähän aikaa nukuttua. Lääkärissä ei testattu rokottaneilta koronaa ja tulehdusarvo mitattiin että 6 oli. Jälkitautia on kurkkukipu ja kamala väsymys ja kestää neljättä viikkoa, Sain kortisoonia eikä mitään apua siitä muuta kuin sain kamalan vapinan ja se piti lopettaaa. Pyysin kokeeksi antibiotteja jos ne auttaisivat enkä ole 30 vuoteen niitä syönyt mutta ei siltikään annettu kokeilla auttaisiko ne.
Ei ole koskaan ollut tämmöistä flunssaa ja niin pitkään kestävää niin että tulee toista oiretta kun edellinen helpottaa.
Kuulostaa ihan kauhealta! Ihan Koronan oireet tai sitten influenssa. Ei kuulosta ihan normi flunssalta. Toivottavasti toivut!