Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

``````````Helminauhat tiistaina``````````

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
12.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

[color=aqua][b]Herätys helmikset![/color][/b]

Jippii, jippii! Tänään on eka aamu varmaan kolmeen viikkoon

ilman päänsärkyä

! Voi että kun nyt menis kokonaan jo se vaiva ohi, on tuttua aiemmistakin raskauksista, mutta en muista milloin alkoi/loppui. Muutenkin on taas sellanen olo, että olenko muka raskaana. No tuo pömppävatsa kyllä muistuttaa, mutta kun ei niitä liikkeitä vieläkään tunnu. No, onneksi viime viikolla kuulin hyvät sydänäänet, niin luotan kaiken olevan ok! =)

Pää on kyllä nyt ihan tyhjä. Eilisen pinonkin kai luin, mutta en nyt enää muista, että mistä siellä oli juttua..

Pitää palata myöhemmin, jos/kun jotain asiaakin ilmenee. Mukavaa tiistaita!

Minni & [color=teal]Mulperi [/color]17+1 (huh, viikot vierii.. mutta hyvä niin!)

Vierailija
2/6 |
12.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt sitten ollaan puolivälissä!



Flunssa alkaa hellittää pikkuhiljaa, joten sitä tuntee olonsa taas jotakuinkin ihmiseksi.



4D:tä odottelen ja muiden rakenneultrakuulumisia:)



sjt+nappula



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
12.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko sulla tännään 4D? Tulehan sitten kertomaan ultrakuulumiset!



Onko muillakin tänään ultra? Mulla on rakenneultra vasta (muistaakseni) 3.10., joten sitä saa odottaa vielä.. Mukava kuulla toisten ultrakuulumisia kuitenkin! =)

Vierailija
4/6 |
12.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä olin vähän epämääräinen, siis meillä on vasta kuun lopussa 4D-ultra ja tulen varmasti kertomaan siitä:) Se nyt on vaan seuraava asia, mitä odottaa:) Ja tietty neuvola ensi viikolla, jolloin katsotaan jo jotain papereita kuntoon.



Odottelen vaan mielenkiinnolla muiden rakenneultrakuulumisia, niistä on aina mukava lukea.



Odottelen jännityksellä myös Mammutin kuulumisia ja edelleen pidän peukkuja, että kaikki menee hyvin!



sjt

Vierailija
5/6 |
12.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ettei aivan hukuta muiden viestitulvaan.

Onkohan nää viikot jotenkin sellaista " tapahtumaköyhää odottelua" ? Itselleni on tullut sellainen olo, että mitään ei tapahdu. Liikkeitä ei oikein tunnu ja omat housut mahtuvat vieläkin jalkaan:-) Esikoisen kanssa tämä aika jäi jotenkin väliin, kun mentiin np-ultraan viikoilla 13+6, mutta tultiin ultrasta ulos viikoilla 17+6. Laskettu aika siirtyi kuukaudella ja rakenneultra oli heti seuraavalla viikolla.

Nykyinen masuasukki vastaa hyvin viikkoja ja niitä on kasassa vasta 16+1. Rakenneultraa saadaan odottaa lokakuun alkuun...



Haaveilen myös tuosta 3D/4D ultrasta. Milloin se pitäisi varata ja milloin sinne olisi hyvä mennä? Onko helminauhassa paljon sinne menijöitä?



Aurinkoista odottelua kaikille ja odotellaan tosiaan noita rakenneultran kuulumisia!



Nyytti07 16+1

Vierailija
6/6 |
12.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Satunnaisena kirjoittelijana ja ahkerana lukijana kysäisenpä teiltä helmikuiset kun suunnilleen samoilla viikoilla kaikki ollaan, että oletteko jo kertoneet raskaudesta ja kuinka laajassa piirissä? Miten kerroitte ja mikä oli vastaanotto? Jollette ole vielä kertoneet niin mihin asti ajattelitte lykätä?

Meillä tietää vasta pari parasta kaveria ja tulevat mummot ja papat. Heillekin ollaan kerrottu vasta tällä viikolla. Isovanhemmille kerroimme kortin ja pienten vihjaavien lahjojen kera: tuttikarkkeja varustettuna tekstillä " isovanhempien hätävara" sekä enkelin eväspussin " Iloisten mummojen teellä" ja " Paapan päiväuni" -konjakkikahvilla. Isovanhempien vastaanotto oli tosi positiivinen, samoin kavereiden.

Työnantajat ovat vielä onnellisen tietämättömiä enkä ole heidän reaktioidensa suhteen turhan optimistinen.

Meillä kertomista lykättiin ensin np-ultraan asti, sitten seuraavaan neuvolaan kun siinä välillä tuli pelästyttäviä suppareita, ja nyt sitten ajattelin vielä odotella tuon rakenneultran kahden viikon päästä. Itsellä vaan on pelko että jotain menee vikaan (esikoista odotamme), eikä sitä halua sitten kovin isolle porukalle joutua selittelemään. Mies taasen on todennut, että kaipa sen kukin sitten aikanaan päältäpäinkin näkee.



Miten muilla - ollaanko me tosi poikkeavia?



äippä + masukki 18+2