Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

umppari, ruuansulatus vaivoja vai mitä?

Vierailija
18.02.2015 |

tänä aamuna alkoi, tuntuu hiukan navan yläpuolella oikealla . polttava, pistävä kipu. välillä pitää taukoja ja sitten alkaa taas..tuntuu, ettei ole lihaksessa vaan "syvemmällä". olen yskässä ja nuhassa, joten ei huvittaisi etsiä lapsenhoitajaa ja mennä kuormittamaan päivystystä niin kauan kuin tuntuu että kotona pärjää!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
18.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

taas alkoi ! selvästi oikealla  tuntuu.. tässä on nyt vain monta vaihtoehtoa, voi olla olla jotain hormonaalistakin sillä saatuani ehkäisykapselin viime syksynä ei  kuukautisia ole tullut..   selkä on hirveän kipeä, arka, mutta se voi johtua rankasta aivastelusta. mitä mieltä, katsonko yön yli ennenkuin lähden istumaan tunneiksi päivystykseen ? ja  jos jollain on ollut umpisuoli tulehtunut, niin  mielelläni kuulisin kyllä kokemuksia :)

"AP"

Vierailija
2/4 |
18.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä odottele,mene lääkäriin. Yksityisellä ei tuntikausia tarvitse odotella

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
18.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

umppari yleensä kipuilee navan ja suoliluun harjanteen välissä oikealla. tai se kipein kohta siis siinä, koko vatsa voi olla palpaatioarka

Vierailija
4/4 |
18.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="18.02.2015 klo 16:28"]Älä odottele,mene lääkäriin. Yksityisellä ei tuntikausia tarvitse odotella
[/quote]

täällä on vain kaksi yksityistä ja niihin menevät ajat heti aamusta. . Voin tietysti kokeilla
"AP:

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi yksi