Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kohdun tms. laskeuma

Vierailija
16.02.2015 |

Synnyttäneet kohtalotoverit, miten olette laskeuman kanssa pärjänneet ja miten olette paikkojanne kuntouttaneet? Onko kukaan käynyt fyssarilla hakemassa apua, auttoiko? Onko jotakin apuvälineitä käytössä?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
16.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä on siis vaiettu vaiva...

Vierailija
2/5 |
16.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eipä selvään laskeumaan auta enää millään lihasharjoittelut tai fysioterapeutit. Joko leikkaus tai sitten apuväline esim. laskeumarengas.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
16.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eipä taideta leikata ennen kuin lapsiluku on täynnä.

Vierailija
4/5 |
16.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on emättimen etuseinämän/virtsarakon laskeuma. Fyssarilla oon käynyt, jumppa ei auta. Laskeumarengasta kyselin yhdellä neuvolareissulla. Th vaan tokas että "niistäkin on haittoja" :( Että kai tän kans pitää vaan elää kun en leikkaukseen ainakaan vielä halua.

Vierailija
5/5 |
16.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="16.02.2015 klo 14:49"]Mulla on emättimen etuseinämän/virtsarakon laskeuma. Fyssarilla oon käynyt, jumppa ei auta. Laskeumarengasta kyselin yhdellä neuvolareissulla. Th vaan tokas että "niistäkin on haittoja" :( Että kai tän kans pitää vaan elää kun en leikkaukseen ainakaan vielä halua.
[/quote]
Luulen, että mulla on sama :( Gynelle menossa ensi viikolla. Miten pärjäät vaivasi kanssa? Ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi viisi yksi