Koronatietoa for dummies. Lue ja opi.
Koronapotilaat teholla ovat valtaosin rokottamattomia. Korona on nyt rokottamattomien tauti.
Koronaluvut ovat yhä korkealla koska rokote ei estä taudin tarttumista vaan sen VAKAVAN muodon jossa päätyy teholle hengityskoneeseen tai hautaan.
Tämä on ongelma myös meille muille koska kuormitatte terveydenhuoltoa ja me ei päästä sitten teidän takia muihin elintärkeisiin hoitoihin. Kiitti v..sti.
Siksi koronarokotteen ottaminen ei ole vain oma päätöksesi vaan todella itsekäs teko. Halveksin näitä ihmisiä enkä unohda.
Koronapassista itkeminen ihmisoikeuksien varjolla on naurettavaa. Passilla nimenomaan mahdollistuu kansalaisoikeudet. Te jotka ette ota rokotetta ja silti kehtaatte valittaa rokotepassista, olette kokemukseni mukaan just niitä jotka ovat viitanneet kintaalla ihmisoikeuksille jo vuosia. Nyt kun kolahtaa omaan minä minä egoon niin möyhäätte ihmisoikeuksista.
Olette naurettavia.
Kommentit (3)
Ihan sama ap, me unohdettiin sut ja toi typerä tekstisi jo.
Vierailija kirjoitti:
ap oot mielisairas
Mielenterveyspalvelut ei rokottamattomista kuormitu... en tiedä pitäisikö toisaalta...
ap oot mielisairas