Vastaisitteko päivittäin teille soittavalle miehelle/naiselle, joka on ihastunut teihin, mutta josta itse ette ole ollenkaan kiinnostunut?
Jos niin miksi ja jos ette, niin mitä tekisitte hänen suhteensa?
Kommentit (10)
En jaksa turhanpäiväisiä puheluja, vapaa-aikani on minulle arvokasta. Niinpä sanoisin kenelle tahansa soittajalle, että soitellaan (vasta) sitten, kun on taas ehtinyt kertyä enemmän juteltavaa.
Jos soittaja olisi ilmaissut soittelevansa, koska on kiinnostunut minusta parisuhdemielessä, kertoisin, että tunne on valitettavasti yksipuolinen eikä tule siitä muuttumaan.
En vastaisi ja häiriköille laitan eston.
Luultavasti en vastaisi, ja voi olla että menis estoon entisen häirikkönaapurin seuraksi.
Tollanen olis kamala tilanne. Pakkohan siinä olis estot laittaa ja toivoa, että tyyppi hakeutuu hoitoon.
Estot jouduin eräälle "kilttikselle" laittamaan. Ei tajunnut edes sitä, että olen jo löytänyt miehen. Jätin ensin vastaamatta viesteihin, ei sentään päivittäin laittanut.
En vastaisi. Olen tällaisen häirikön vuoksi joutunut vaihtamaan numeroni kun estotkaan ei auttanut, tämä tyyppi soitteli aina uudesta numerosta.
Vierailija kirjoitti:
En vastaisi. Olen tällaisen häirikön vuoksi joutunut vaihtamaan numeroni kun estotkaan ei auttanut, tämä tyyppi soitteli aina uudesta numerosta.
Joo ja numeroakaan ei tartte vaihtaa pystyäkseen soittamaan, kun piilottaa vaan numeronsa. Näin pystyy kiertämään eston. Eri asia toki sitten, että vastaako siihen tuntemattomaan numeroon.
Vastaisin tekstiviestitse häirikön numeroon, että jos soitot ym. yhteydenotot eivät lopu, niin haen lähestymiskieltoa. Muutenhan stalkkerille ei pidä vastata lainkaan, innostuvat vaan lisää ja kääntävät myös kielteiset viestit välittämiseksi.
En vastaisi. Kertoisin hänelle, etten ole kiinnostunut ja jos yhteydenotot vielä jatkuisivat, laittaisin estoon.