Elsie Anna-Bellan siskolle nimi!
Kommentit (82)
[quote author="Vierailija" time="04.11.2014 klo 01:25"][quote author="Vierailija" time="03.11.2014 klo 21:44"]Onko sukunimi Virtanen tai Korhonen?
[/quote]
Ja mitä vittua sinä sillä tiedolla teet? Ja on muuten kaunis nimi Elsiellä.
Mua niin sapettaa aina ton virtas-kortin esiin vetäminen. Suomessa on aika monia muitakin sukunimiä kuin pelkkiä -nen -päätteisiä. Ja minusta sillä ei ole mitään väliä vaikka kaikki olisivatkin tyyliin Virtasia. Jos on ihastunut johonkin nimeen niin harmi jos ihmiset hylkäävät haaveensa kauniista nimestä oman perussuomalaisen sukunimensä takia. Tottakai olisi hyvä jos nimi sointuisi kauniisti kokonaisuudessaan, mutta ei se estä etteikö Virtasella voisi olla muukin etunimi kuin Maija tai Matti.
Ja jotta av-mammat eivät luulisi että olen katkera Korhonen, niin oma sukunimeni on ruotsalainen -son -päätteinen.
[/quote]
Juu, niin varmaan :D. Primitiivireaktiosi paljastaa sinut.
Päättimme nimeksi Maisie Anna-Rosalie :)!
Ap
[quote author="Vierailija" time="05.11.2014 klo 08:24"]Päättimme nimeksi Maisie Anna-Rosalie :)!
Ap
[/quote]
Miten lausutte tuon etunimen? En ole ikinä kuullut sellaista nimeä.
[quote author="Vierailija" time="05.11.2014 klo 08:30"][quote author="Vierailija" time="05.11.2014 klo 08:24"]Päättimme nimeksi Maisie Anna-Rosalie :)!
Ap
[/quote]
Miten lausutte tuon etunimen? En ole ikinä kuullut sellaista nimeä.
[/quote] Lausumme ihan "Meisi",
Ap
Vai että ihan Elsie Anna-Bella kas kas miten sattuikin! Sitä paitsi vanhemmat päättävät lastensa nimistä halusitpa sitä et, eikä lapsi voi vaikuttaa siihen minkä nimen saa. Lapsi voi kyllä aikuisena vaihtaa nimensä jos niin haluaa, mutta siitä te ette päätä. Kasva aikuiseksi ja hanki parempia harrastuksia kuin tämä lapsellinen nimisekoilu ja toisten nimien haukkuminen jota olette jatkaneet jo vuodesta 2006. Et edes itse ymmärrä miten lapsellisen kuvan itsestäsi täällä annat ja kuulostat aivan pahalaatuiselta koulukiusaajalta joten sinun on turha esiintyä itse koulukiusattuna!!! Sinä olet kiusaajien pahinta laatua itse ja saat jotain nautintoa muiden haukkumisesta ja piruilusta!! Todella noloa käytöstä AIKUISILTA ihmisiltä. Eipä se Saritakaan maailman kaunein nimi ole, puhumattakaan muista muka "parhaista" nimistänne jotka tunnette ylemmiksi. Lapset 2v hiekkalaatikolla kiusaavat toisia eri nimistä, koska he eivät ole vielä kehittyneet tarpeeksi että voisivat tajuta sen että ihmisiä on erilaisia ja niin on nimiäkin. Mutta lapset hiekkalaatikolla sentään kasvavat aikuisiksi ja fiksummiksi aikanaan, te sen sijaan aikuiset ihmiset jatkatte täällä sekä tuttujen että tuntemattomien nimien pilkkaamista. Se on aika säälittävää käytöstä aikuisilta koviksilta joilta menee päivät hukkaan tämmöistä roskaa kirjoittaessa ja sitten niin esitätte olevanne onnellisia. Onnellinen ihminen ei jauha paskaa 24/7.
Ihan kuin tämä koko palsta olisi luotu hiekkalaatikoksenne.
[quote author="Vierailija" time="10.11.2014 klo 22:26"]Onpa vaikeat nimet.
[/quote] Helppoja minusta. Joku Stephanie Josefine Amy-Tiffany alkaa olla vaikea!
Ai, nimi olikin jo päätetty :D Ihania nimiäÄ kuitenkin.
-edellinen
Ihana nimi!Onko hänellä lempinimeä minkä ikäinen?
[quote author="Vierailija" time="03.11.2014 klo 21:42"]Ihana nimi!Onko hänellä lempinimeä minkä ikäinen?
[/quote] Oletan että tarkoitat Elsietä? Kutsumme usein nimillä Els, Elsa, Elsi, 4v
Ap
Onko sukunimi Virtanen tai Korhonen?
Rosalie tuli ensiksi mieleen :) Todella kaunis nimi muuten.
[quote author="Vierailija" time="03.11.2014 klo 21:44"]Onko sukunimi Virtanen tai Korhonen?
[/quote] Ikävä kyllä ei. Omaamme ruotsalaisen berg-loppuisen sukunimen.
Ap
[quote author="Vierailija" time="03.11.2014 klo 21:43"]Ilsie Isa-Bella
[/quote] Mene Provoilemaan muualle, Pirkko-Liisa Huttunen.
Ap
Iisa Anne-Mari