Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihanaa kun on 10v lapsi:)

Vierailija
29.10.2014 |

Elämä on helppoa eikä enää pikkulapsiarkea päiväkoteineen ym., omaa aikaa jne. Iloitseeko muut samasta asiasta? :)

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
29.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yhdyn tuohon täysin ja meillä kuopus 10v. ja esikoinen  täyttää 13v.  Omaa aikaa ja yhteistä aikaa noiden poikasten kanssa.  Ovat hyvää juttuseuraa ja kiva käydä heidän kanssa leffassa. Isot lapset on mun juttu. Muistan vieläkin sen raskaan ajan poikien kanssa. 

Ainut mitä saa pelätä niin on ulkopuolinen  elämä, kun pahoja ihmisiä on niin paljon.

Vierailija
2/4 |
29.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samaa iloitsin juuri viikonloppuna :) Meillä on tosin myös eskarilainen, jonka kanssa aika paljon vääntöä, mutta joka on myös paljon kavereidensa kanssa... Kuten oli myös sunnuntaina: laulettiin isomman tytön kanssa singstaria ja karaokea pitkään, mikä on omaa mielipuuhaani! Tyttö jatkoi itsekseen vielä lähes toisen tunnin perään :) Sitten mentiin vielä reilun puolen tunnin kävelylle tytön ja isänsä kanssa, (kun pienempi oli kaverillaan) ja juteltiin koko aika. Tosi mukavaa yhdessäoloa. Useimmiten 10v toki on kavereidensa kanssa, mikä sekin on mukavaa kun vanhemmat saa omaa aikaa.

Eli ei enää pikkulapsia meille, kiitos!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
29.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä! Pikkulapsiaika oli sekin ihanaa, mutta nyt tosiaan on moni asia helpompi ja aikansa kutakin. 

Vierailija
4/4 |
29.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

10v on vielä aika pieni. Omani lähentelevät aikuisuutta ja olen 35v. Nyt voin sanoa että onneksi ei ole enää pikkulapsi tai 10v