Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Mikä on ollut alavatsakipujesi diagnoosi?
01.09.2006 |
Minulla reilu kuukausi on ollut todella kivulias alavatsa, ikäänkuin kohdun kasvukipuja. Olen tehnyt jo 2 raskaustesitä mutta raskaana en ole.
Välillä juilii myös munasarjoja jne, ja joka päivä koko ajan,vuotoa ei ole. Aluksi luulin että kivut johtuu siitä kun siirsin 3kk menkkoja (lääkräin valvonnassa), mutta nyt on kuuakutiset tulleet (runsaat ja kesti viikon), mutta kivut jatkuvat. pelottaa..
Onko muilla ollut vastaavaa ja mikä oli lopputulos?
Kommentit (2)
En haluisi tähystykseen (mulle kerran tehty 10v sitten kun oli epäily) ja hermoja meni poikki olin 3 viikkoa niin kipeä!
Eli tarviiko tutkia? Lapsiluku on täynnä.
-ap
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
huomannut kun oli pillerit. Pitäiskö siirtyä takasin pillereihin (vaikken haluisi), mutta pää hajoo näissä kivuissa! Vaikuttaa jo mielenterveyteen! Mikä on muuten Pco, liittyykö munasarjoihin, rakkuloita?