Mieheni ei halua minua...
Olen 5 vuotta ollut avoliitossa miehen kanssa joka on työnarkomaani. Molemmilla on lapsia edellisestä liitosta. Yhteiselämämme alkoi tulisesti ja seksiä oli päivittäin. Vuoden jälkeen huomasin että hänen puolelta kiinnostus minua kohtaan lopahti ja hän alkoi tiirailemaan muita naisia. Tästä vuosi eteenpäin ei seksiä enään ollut ja löysin hänen taskustaan paperin jossa oli eri pornosivujen nimiä. Petyin niin että kiinnostukseni seksiin lopahti. Olemme viimeksi harrastaneet seksiä 1,4v sitten. Olen 6iltaa ja yötä seitsemästä yksin sängyssä. Mies on töissä. Hän väittää kiven kovaa ettei katsele pornosivuja öisin ollessaan poissa kotoa, mutta en usko häntä... En edes jaksa itkeä tästä enään, niinkuin vielä pari vuotta sitten. Seksittömyys on jo mennyt niin pitkälle etten varmaan edes pystyisi itsekään syttymään hänestä. Loppujen lopuksi en edes tiedä onko minulla mitään tunteita häntä kohtaan enään; elämme vähän niinkuin ystävät.
Kuitenkin haaveilen että vielä jonakin päivänä saisin kokea vielä orgasmin ja että vielä jonakin päivänä saisin tuntea itseni kauniiksi, seksikkääksi ja haluttavaksi.
Kommentit (39)
[quote author="Vierailija" time="16.10.2014 klo 23:14"]
Olen 5 vuotta ollut avoliitossa miehen kanssa joka on työnarkomaani. Molemmilla on lapsia edellisestä liitosta. Yhteiselämämme alkoi tulisesti ja seksiä oli päivittäin. Vuoden jälkeen huomasin että hänen puolelta kiinnostus minua kohtaan lopahti ja hän alkoi tiirailemaan muita naisia. Tästä vuosi eteenpäin ei seksiä enään ollut ja löysin hänen taskustaan paperin jossa oli eri pornosivujen nimiä. Petyin niin että kiinnostukseni seksiin lopahti. Olemme viimeksi harrastaneet seksiä 1,4v sitten. Olen 6iltaa ja yötä seitsemästä yksin sängyssä. Mies on töissä. Hän väittää kiven kovaa ettei katsele pornosivuja öisin ollessaan poissa kotoa, mutta en usko häntä... En edes jaksa itkeä tästä enään, niinkuin vielä pari vuotta sitten. Seksittömyys on jo mennyt niin pitkälle etten varmaan edes pystyisi itsekään syttymään hänestä. Loppujen lopuksi en edes tiedä onko minulla mitään tunteita häntä kohtaan enään; elämme vähän niinkuin ystävät. Kuitenkin haaveilen että vielä jonakin päivänä saisin kokea vielä orgasmin ja että vielä jonakin päivänä saisin tuntea itseni kauniiksi, seksikkääksi ja haluttavaksi.
[/quote]
"Mies väittää ettei ole pornoa katsellut" -Anteeksi mitenkä?
Miksi ihmeessä et eroa? Tuhoat itsesi tuollaisessa suhteessa! :(
No mitkä on sun speksit? Vyötärön ympärys, rinnan ympärys, paino, pituus?
Laita ne tänne. Mä sit kerron, onko ongelma sulla vain sun miehellä
minun mielestäni olet upea nainen,minä ainakin haluaisin sinua jatkuvasti ikävää että miehesi on naimisissa työnsä kanssa,tai ehkä hän onkin homo seksualisti kysy häneltä että miksi häntä ei kiinnosta enää peräkammarin hommat
Samoin, olen mies ja yön tullessa katkera yksinäisyys valtaa mielen, miksi en ole jo eronnut en tiedä, mutta tiedän mitä sinä tunnet, kaikkea hyvää sinulle.
Mene treffisivustolle, juttele jonkun kivan tyypin kanssa pari viikkoa, käykää treffeillä, menkää viikon päästä uusille treffeille jomman kumman luo, syökää hyvää ruokaa, menkää saunaan ja juokaa vähän viiniä. Sen jälkeen... ;) ;)
[quote author="Vierailija" time="17.10.2014 klo 21:14"]Mene treffisivustolle, juttele jonkun kivan tyypin kanssa pari viikkoa, käykää treffeillä, menkää viikon päästä uusille treffeille jomman kumman luo, syökää hyvää ruokaa, menkää saunaan ja juokaa vähän viiniä. Sen jälkeen... ;) ;)
[/quote]
Ja masturboi ja haaveile muista miehistä ennen tätä. Jätä se yks heti kun löydät sen uuden miehen.
[quote author="Vierailija" time="17.10.2014 klo 21:14"]
Mene treffisivustolle, juttele jonkun kivan tyypin kanssa pari viikkoa, käykää treffeillä, menkää viikon päästä uusille treffeille jomman kumman luo, syökää hyvää ruokaa, menkää saunaan ja juokaa vähän viiniä. Sen jälkeen... ;) ;)
[/quote]
Tätä minäkin sinulle suosittelen :) Kannattaa lopettaa tuollainen suhde,itse en kattelisi. Tuhoat itsesi ja me kaikki eletään täällä vain kerran. :D
Käy[quote author="Vierailija" time="17.10.2014 klo 21:17"][quote author="Vierailija" time="17.10.2014 klo 21:14"]Mene treffisivustolle, juttele jonkun kivan tyypin kanssa pari viikkoa, käykää treffeillä, menkää viikon päästä uusille treffeille jomman kumman luo, syökää hyvää ruokaa, menkää saunaan ja juokaa vähän viiniä. Sen jälkeen... ;) ;)
[/quote]
Ja masturboi ja haaveile muista miehistä ennen tätä. Jätä se yks heti kun löydät sen uuden miehen.
[/quote]
Käy vaikka terapiassa jos et muuten pääse yli. Ja ystävien ja sukulaisten tuella. Muista panostaa ulkonäköösi. Tsemppiä sulle, vain sinä itse voit muuttaa elämäsi, ei kukaan muu!!
Niin, ehkä en ole kadottanut. Ehkä haluan vain saada avautua edes jollekin tästä asiasta.
Joskus mietin että ehkä hän ei ole terve...? Ehkä hän oikeasti panostaa niin paljon työhön ettei vaan jaksa. Jotenkin vaan kuulostaa ja tuntuu niin epärealistiselta, varsinkin kun kuitenkin (ne harvat kerrat kun yhdessä jossain kuljemme) hänen katse aina menee salaa toisiin naisiin...
Salettiin miehen kirjoittama provo. Ap, hio vielä vähän naisena esiintymistä!
Speksit on ihan normaalit, harrastan sen verran paljon liikuntaa eri muodossa että ei voi olla kyse siitä. Tai mistä minä tiedän. Hän on ensimmäinen mies elämäni aikana joka minuun on kyllästynyt.
Ja pornon katselusta... Kyllä se satuttaa jos toinen katselee salaa pornoa mutta minuun ei halua koskea eikä "jaksa tai ole aikaa kun työ vie kaiken ajan". Kummasti jakseli (ja varmasti vieläkin jaksaa) töissä öisin katsella eri sivustoja.
Tänäänkin (taas) ilmoitti tulevansa aikaisin kotiin. Kello on kohta kymmenen ja miestä ei näy. Tekosyyt, selitykset- kaiken jo kuullu etten jaksa niistä enään edes tapella.
Saisit vielä kokea orgasmin? Etkö siis masturboi ollenkaan?
Joskus, mutta ei se ole sama asia. Ja muutenkin olen kadottanut innostukseni ja kiinnostukseni seksiin, koska tiedän etten sitä mieheltäni saa.
Pettää en halua enkä pysty.
Et ole kadottanut innostusta, teithän aiheesta aloituksenkin!
Ja taas yksin...
Ap