Mistäköhän se olo tulee, että ihan kuin tuntisi jonkun?
Kommentit (12)
Ehkä on tuntenut samanlaisen ihmisen ja vaistoaa, että se henkilö on samanlainen kuin se tuntemasi henkilö.
Heijastuma rinnakkaistodellisuudesta, missä tunnet kyseisen henkilön.
Olette aiemmin tavanneet joko tässä tai edellisessä elämässä. Välillä kohtaa ihmisiä, joiden kanssa juttu lähtee luistamaan samantien, kuin olisi tunnettu vuosia ja viimeksi nähty viikko sitten.
Vierailija kirjoitti:
Heijastuma rinnakkaistodellisuudesta, missä tunnet kyseisen henkilön.
Kerro lisää :D
Ap
Niin, on jotenkin olo että tietää millainen persoona toinen on, ja tuntuu että hänkin osaa lukea minua jotenkin ihan kuin tuntisi :D
Ap
Vasta alkukesällä kävi noin mutta ei siitä sen enempää. Huokaus....
Ja vielä kun näin henkilön nimen ennen kuin tapasin hänet, spontaani reaktioni "onko tää JOKU?" :D
Ap
Osa ihmisistä käyttäytyy /puhuu niin, että tulee illuusio "tuttuudesta", myöhemmin voi selvitä että se oli harhaa ja on täysin vastakkainen. Jokin hämää luulemaan niin. Tai sitten se on edellisen elämän tyyppi, jonka kanssa hlö ei jatka enää eteenpäin jos on ikävä luonne tai osa jatkaa jos on kiva.
Vielä. Ihmisissä voi olla samoja ja eri piirteitä, vaikka on vastakkainen luonne. Maailmassa jotkut elementit ovat tuttuja tai värit, ja yhdistelee mielessään asioita, eri asia kuinka realistisesti.
up