Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hienoa huomata että palstan ääripäät ovat kerrankin samaa mieltä.

Vierailija
31.08.2021 |

Kaikki alkoi Pisa-testistä. Molemmat laidat ovat samaa mieltä siitä että Suomi on alas päin menevässä spiraalissa kaikella tavalla. Ainut asia mistä ei yhteistä säveltä löydy on se kuka on tästä vastuussa. Mutta hyvä alku kuitenkin.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Opetusministeriö ja kohtuuttomat vaatimukset, jotka vaihtuu lukuvuosittain. Sekä opetussuunnitelma, jossa ei painoteta eri painopisteitä vaan kasataan aina lisää entisen paketin päälle.

Vierailija
2/3 |
31.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitten kun opitaan puhaltamaan yhteen hiileen energiaa ehkä säästyy sen verran, että saa edes varsinaiset hommat tehtyä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riittämättömät resurssit. Luokassa lähes 30 oppilasta, jossa seassa vähintää yksi erityistarpeita vaativa oppilas, johon opettajalla ei riitä koulutus. Koko luokka opettaja mukaan lukien kärsii yhden oppilaan takia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kahdeksan neljä