Ostin lapsille lihapiirakat
Käytiin liiterissä ja ostin lapsille lihikset ja kerroin, että ennen kuin suomeen tuli hampparit ja pizzat, nuo olivat hodareiden ohella meille pikaruokaa.
No, joka tapauksessa ne olivat aivan taivaallisen hyviä, miten voi olla, että ne tekee lihiksetkin paremmin? Nyt niitä menisi vaikka joka päivä, jos vain antaisi.
Kommentit (13)
[quote author="Vierailija" time="28.09.2014 klo 12:45"]
Huono äiti.
[/quote]
Ls-ilmon paikka. Vaarantaa lasten terveyden syöttämälle niille pikaruokaa.
[quote author="Vierailija" time="28.09.2014 klo 12:45"]Huono äiti.
[/quote]
Yläpeukutin vahingossa.
Onko ne siellä irtotuotetiskissä? Alko niin tehdä mieli. Onko niitä tuotteita sunnuntaisin myynnissä?
Oi. Lihistä nakeilla ja maitoa. *vähän krapuloi*
[quote author="Vierailija" time="28.09.2014 klo 12:49"]Onko ne siellä irtotuotetiskissä? Alko niin tehdä mieli. Onko niitä tuotteita sunnuntaisin myynnissä?
[/quote]
Juu, on paistettu siellä..
Mä syön lihapiirakoita pari kolme kertaa vuodessa ja väliin laitan nakkia, juustoa, suolakurkkua, sinappia ja ketsuppia. Kyllä on hyvää harvoin nautittuna! :)
Minä en ole ikinä syöttänyt lapsille pitsaa, lihiksiä, hamppareit eikä muita einesruokia. Saas nähdä mitä ne sanoo. jos joskus maistavat?
Mä oon käyny ma ja tänään liiterissä ja ne lihapiirakat on myyty loppuun, oletteko ostaneet ne loppuun?
Täytyy huomenna mennä liiteristä hakeen lihiksiä.
Mä ostin tänään ekaa kertaa liiterin lihiksiä ja oli kyllä hyvää. Aika hervottoman kokoisia, lähtee nälkä hyvin.
Huono äiti.