Minä käyttäydyn hyvin vain jos siihen on hyvä syy
Lähtökohtaisesti käyttäydyn aina huonosti. Niin huonosti kuin suinkin pystyn. Se on minun luontainen käytökseni.
---
Mutta kyllä minä osaan hyvinkin käyttäytyä, osaan esittää hyvätapaista, osaan esittää oikein hyvin. Jos on jotain hyvää tarjolla, sopiva porkkana, tarpeeksi suuri palkinto, niin voin esittää. Jos mitään hyvää ei ole tarjolla niin ei ole mitään syytä esittää.
Kommentit (40)
Kuulostatpas oikein kunnon sosiopaatilta.
Mielestäni et ole kiinnostava ihminen.
Vierailija kirjoitti:
Onko tämä taas se "Hetas" yms. ?
"Hetas"? Mikä kuka häh?
ap
Vierailija kirjoitti:
Olet siis itsekeskeinen ja lapsellinen.
Ei, vaan omanarvontuntoinen ja päämäärätietoinen.
Aika kylmää muuten jo, täytyy laittaa lämmintä päälle.
Pitäisi laittaa puhtaat vaatteet kaappiin mutta laiskottaa.. voisikohan joku keksiä sellaisen robotin joka tekisi tuon kauhean kotityön mun puolesta?
Säikähdin tänään fasaanin huutoa, varmaan posahti pari aivosolua mukana... on ne kyllä perkule kovaäänisiä varsinki jos ne on tosi likellä jossain puskassa piilossa
Herrasmiehenä olen yhtä kohtelias vuorineuvokselle kuin siivoojallekin. Kaikille ihmisille. Yllättävää miten ystävällisiä ihmiset ovat kun vaivautuu ottamaan katsekontaktin ja tervehtimään. Kokeilkaa
Se on kyllä aika huuto, ei jää huomaamatta.
Kiva kun on muitakin samanhenkisiä. Itse kuljen aina paskat housussa, paitsi jos muuhun on hyvä syy.
Olet siis itsekeskeinen ja lapsellinen.