Lue keskustelun säännöt.
auttakaa, kuka muistaa!
17.09.2014 |
Joskus 5-10v. sitten pelasin paljon netissä sellaista ilmaista peliä, joka jotenkin liittyi Suomen metsiin, ehkä Kalevalaankin. Piti lentää sellaisilla aluksilla ja suorittaa tehtäviä. Sitten siinä sai kai ostaakin jotain. Se oli ehkä jonkun metsäviranomaisen tekemä?
Se oli tosi kiva, olisi mahtavaa jos joku muistaisi nimen :)
Kommentit (2)
Eikä! Mä muistan tän kanssa. Ei ollut tuo Metsänvartijan polku kylläkään, enkä muista itsekään nimeä:/ Mutta tuntui tuolloin ainakin jotenkin "haastavalta" peliltä, jossa piti oikeasti käyttää logiikkaa että pääsi eteenpäin. Muistaisipa joku!
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
[quote author="Vierailija" time="17.09.2014 klo 22:40"]
Joskus 5-10v. sitten pelasin paljon netissä sellaista ilmaista peliä, joka jotenkin liittyi Suomen metsiin, ehkä Kalevalaankin. Piti lentää sellaisilla aluksilla ja suorittaa tehtäviä. Sitten siinä sai kai ostaakin jotain. Se oli ehkä jonkun metsäviranomaisen tekemä? Se oli tosi kiva, olisi mahtavaa jos joku muistaisi nimen :)
[/quote]
http://www.eraluvat.fi/erareppu/pelit-kilpailut.html
Tuossa on kolme peliä, joista yksi on Metsänvartijan polku. Googletin: metsähallitus + pelit