Masentuuko lihava nainen, kun tietää olevansa kelpaamaton?
Eikä se syökse masennukseen kun tietää, että ei kelpaa miehille sellaisena?
Kommentit (8)
Mäkin kelpaan ihan omana itsenä, eilen sain jopa sormuksen sormeen :)
Minä taas en kelpaa normaalipainoisenakaan kellekään, masentaa jäädä ilman.
Eiköhän siihen kelpaamiseen riitä se ihminen itsessään, ei läskikerroksella ole sen kanssa mitään tekemistä.
Heitänpä vastakysymyksen ap:lle. Miltä se tuntuu, kun mies toisensa jälkeen hylkää, kun huomaa, millaista silkkoa sisällä olikin?
Kyllä mä vaan kelpaan omana itsenäni kilojeni kanssa. :) Sormuskin ollu sormessa jo usean vuoden ajan ja vieraatkin miehet yrittää aina silloin tällöin pokailla.
Olen onnellinen juuri tällaisena kuin olen! :)
Mun huomattavasti ylipainoinen ystäväni alkoi just seurustelemaan aivan unelmamiehen kanssa. Muutama viikko sitten ystäväni oli masentunut ja mietti että kelpaako hän tuolle miehelle seurusteluun. Ystäväni on aika upea ilmestys ja sanoin sen hänelle. Nyt mies tuntuu käyvän aika kuumana ystävääni.
Pitikin juuri kysyä, että mihin ei kelpaa? Jotenkin huomaa että ap on nainen joka nyt vaan jaksaa ottaa kilareita muiden läskeistä.
MInä olen kelvannut hienosti kilojenikin kanssa. No problem.
Mä kelpaan kyllä ihan omana itsenäni :)