Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Raskaus ja ruokahaluttomuus

Vierailija
18.07.2014 |

Raskauden myötä olen kadottanut ruokahaluni kokonaan. Vaikka syön tosi vähän tuntuu että olen ihan täynnä. Esim tänään olen syönyt kaurapuuroa, 2 ruisleipää ja proteiinirahkan eikä ole yhtään nälkä, päinvastoin.
Pelkään ettei kasvavan sikiön tarpeet täyty syömilläni ruokamäärillä ja poden huonoa omaatuntoa kun en saa syötyä enempää :(.
Olisiko teillä mitään vinkkejä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
18.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up

Vierailija
2/3 |
18.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla on ajoittain ollut samaa ongelmaa, sekä aiemmissa raskauksissa, että nyt. Menossa rv 27 ja varsinkin näin helteellä ei maistu ruoka. Neuvolassa on sanottu, että kyllä sikiö ottaa omansa ja kunhan vaan voi hyvin väkisin ei tarvi syödä. Eri asia sitten jos alkaa heikottaan tai tulee muita ongelmia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
18.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

sikiö kyllä ottaa omansa, sinun terveys kärsii (jos kärsii).älä stressaa tuommoisesta, toivotaan että ruokahalusi kasvaa jossain vaiheessa. muistat syödä raskausajan vitamiinit!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kuusi