Kesäheilan käyttöaika
Mikä on Kesäheilan käyttöaika?
Alkukesästä tavattiin (netin kautta) ja puhutaan toisistamme kesäheiloina, mutta alkaa tuntua, että olemme liikkeellä erilaisin odotuksin.
Minulle on ollut koko ajan selvää, että olen hakenut vain kesäseuraa, alkuperäistä ilmoitusta myöten. Ollaan käyty juhlissa ja joissain tapahtumissa yhdessä, tehty pari reissua kotimaassa. Harrastettu hyvää seksiä.
Loma alkaa olla lopussa, kesä ei vielä. Voidaan minun puolestani vielä tapailla kesä loppuun. Mutta toinen on alkanut suunnitella syksyä, viittasipa jopa joulun viettoonkin kerran.
Pitäisikö laittaa loman loppuessa poikki, vai elokuusta? En viitsisi hyvää kesämeininkiä pilata keskustelemalla asiasta vielä nyt. Mutta tosiaan ihan vain kesästä on ollut koko ajan puhetta, en ole antanut vääriä lupauksia.
T. Kesäleski
Kommentit (9)
Viimeistään termisen kesän päättyessä pitää tuo suhde lopettaa. Ja eikös kesäleskellä se puolisokin jossain vaiheessa saavu takaisin hyviä kuvioita sotkemaan?
Kuulostaa surkealta ja tunteettomalta tuollainen. Miksi et etsi oikeaa rakkautta
muutaman kymmenen vuotta tähtäimeen
😃
Monet eronneet vaihtavat seksikumppania 6kk välein. Nykyään niin helppoa Tinderin ansiosta.
Vierailija kirjoitti:
Kuulostaa surkealta ja tunteettomalta tuollainen. Miksi et etsi oikeaa rakkautta
Siihen liittyy ihan liikaa kaikkea turhaa krääsää. Kun taipailee vain ajankuluksi voi keskittyä kaikkeen itseään kehittävään.
- eri
Jos tämä ei ole provo niin laitat poikki heti. Selvästi odotukset on erilaiset, turha aiheuttaa toiselle sydänsuruja. Seksi suhteet on ok niin kauan kuin sille toiselle ollaan rehellisiä. Sinä et enää ole, kun partnerisi on kokeillut millä mielellä olet ja laittanut noita vihjeitä, etkä ole tehnyt kantaasi selväksi. Omaa oksaasi sahaat jos kysetat toista. Ihmiset ei enää lähde noihin järjestelyihin jos rehellisyys ei säily
Kyllä se pitää lopettaa siinä kohtaa kun ne suunniltelmat alkaa laajemaan kesää edemmäksi.
Seitsemän minuutin pikaisesta aina 70 vuoden ikuiseen kesäheilaan tapauksesta ja tarpeista riippuen.
Ei mitään pakkopullaa, vapaa suhde voi toimia paljon paremminkin.