Miespuolinen ystäväni haluaa kanssani lapsen!
Olemme eroamassa nykyisen mieheni kanssa (menee todella huonosti), ja meillä useampi yhteinen lapsi. Tämän miesystävän kanssa olemme olleet ystäviä jo teini-iästä asti, eli todellakin vuosia. Nyt haluaa lapsen kanssani lapsettomana, peläten ettei koskaan kukaan huoli häntä (on TOSI) lihava ja koska olen hedelmällinen, hänelle mitä parhaintilaisuus.
Öö... Olen sanaton.
Kommentit (16)
Minä pitäisin lapsen jos moiseen suostuisin!! Jestas. Toki lapsen elämässä tämä olisi... Ap
Ymmärrän tavallaan tuota miestä, mutta mun mielestäni liikaa pyydetty sulta ja lisäksi aiheuttaisi ongelmia teidän ystävyydellenne.
Tämä lapsi pitäisi tehdä sänkyhommissa... Ystävyys menisi juu. Mutta ystäväni laittaisi sen kortille kunhan saisi lapsen. Ap
ei miehet halua lapsia, kysy vaan keltä tahansa velalta. Se valehtelee sulle.
se haluaa seksiä kanssasi, verhoaa sen haluun saada lapsi kanssasi. Se lapsi ei vaadi seksiaktia, hedelmöittymisen voi hoitaa muillakin tavoin ihan kotikonstein - anna kun arvaan, mies haluaa ihan perinteisellä tavalla eli seksillä?
[quote author="Vierailija" time="13.07.2014 klo 19:01"]se haluaa seksiä kanssasi, verhoaa sen haluun saada lapsi kanssasi. Se lapsi ei vaadi seksiaktia, hedelmöittymisen voi hoitaa muillakin tavoin ihan kotikonstein - anna kun arvaan, mies haluaa ihan perinteisellä tavalla eli seksillä?
[/quote]Juu sillä juuri. Pitääkö hän sitten minusta enemmän kuin ystävänä? Mutta lapsettomuus ja ikä on suurin murheensa. Ap
En ole vielä suostunut. Puolen vuotta kysellyt perään.. Ap
[quote author="Vierailija" time="13.07.2014 klo 19:01"]se haluaa seksiä kanssasi, verhoaa sen haluun saada lapsi kanssasi. Se lapsi ei vaadi seksiaktia, hedelmöittymisen voi hoitaa muillakin tavoin ihan kotikonstein - anna kun arvaan, mies haluaa ihan perinteisellä tavalla eli seksillä?
[/quote]Miten sen voi hoitaa kotikonstein? Ap
Kaveri runkkaa purkkiin ja sinä laitat spekun apteekin ruiskulla sisään. Tietenkin.
Mun ystävä ehdotti myös samaa. Hän tosin saisi varmasti naisenkin (ikääkin vasta 25v) mutta haluaisi lapsen kanssani. Kummallakaan ei ole entuudestaan lapsia ja sinkkuja ollaan, seksiä emme ole luonnollisesti keskenään harrastaneet.
Jos jonkun kanssa haluaisin lapsen niin se olisi juuri tämä ihminen, aivan ihana ja isällinen. Ja siis kyllä toki itseksin lapsen jossain kohtaa toivon saavani.
Käytännön asiat mietityttää. Ja se, että mitä ystäävyydelle tapahtuu. Täytyy vielä mietiskellä.
Haluaisin kyllä. Täytyy miettiä.. Ap
[quote author="Vierailija" time="13.07.2014 klo 18:52"]
ei miehet halua lapsia, kysy vaan keltä tahansa velalta. Se valehtelee sulle.
[/quote]
Mitä vela tarkoittaa?
Ap, mun mielestä ei ole missään nimessä hyvä idea hankkia lasta ystävän kanssa. Suhteenne muuttuu väkisinkin ja mua ainakin pelottaisi, että miten tuollainen kuvio käytännössä toimii.. Myöskään seksin harrastamista kaverin kanssa en suosittele. Nimimerkillä kokemusta on.
[quote author="Vierailija" time="13.07.2014 klo 18:52"]
ei miehet halua lapsia, kysy vaan keltä tahansa velalta. Se valehtelee sulle.
[/quote]
Mikä tämä juttu on, että miehet eivät halua lapsia?
Meillä ainakin mies oli se, joka halusi kolme lasta, minulle olisi riittänyt yksikin ja sekin ehkä vähän myöhemmin. Tosin nyt jälkeenpäin olen oikein tyytyväinen näihin kolmeen.
Kasvattaisiko mies lapsen? siis asuisiko lapsi miehenluona?
Jos on ihan ok. mies ja vauvasta 'luopuminen' olisi sinulle mahdollista niin miksi ei? Minusta oli tosi iso luottamuksen osoitus sinulle että ystävä otti asian puheeksi. toivottavasti sinä olet luottamuksen arvoinen ja käsittelet asian ystäväsi kanssa etkä juoruile asiasta kaikille kavereille ja tutuille.