Fitness patukat. Painonpudottajalle.
Yhessä patukassa 92kaloria. Voinko syödä päiväkahvilla ja korvata pullan. Tai illalla? Olen kova ollut syömään suklaata ja pullaa. Vaihan sen näihin patukoihin.
Kommentit (5)
Jos nuo on ne vaihtoehdot, niin joo. Saman tien tosin voisit korvata vaikka jollain hedelmällä, jossa on myös ravintoaineita. Auttaa myös makeannälkään ja pääsisit tuosta pahasta tavasta eroon.
Voit korvata, mutta ei nuo fitness-patukat mitenkään laihduttajalle sopivaa ruokaa ole. Sisältävät paljon sokeria eivätkä pidä nälkää. Syö mieluummin vaikka proteiinipatukka, jos kaipaat jotain makeaa kahvin kanssa.
Ajatus olikin se, olen todella kova syömään herkkuja ja leivonnaisia. Ni ehkä se paino vähä putoaa jos muutan noihin.
Paras olisi opetella olemaan mussuttamatta mitään. Miksi pitää koko ajan mussuttaa jotain? Ihminen toimii vähällä energialla, parilla Mäccäri-aterialla juoksee maratonin.
Voit.