Kuinka nuorna olette menneet kihloihin? Kestikö suhde?
Kommentit (40)
Mä oon menny kihloihin 16-vuotiaana 1990. Olen edelleen saman miehen kanssa. Onhan tässä välillä miettinyt, että olikohan ihan järkevää, mutta toisaalta... Rakas mies, hyvä isä lapsille. Jotain silti oon aina kaivannu, mutta en edes osaa määritellä mitä..
Kihloihin en ole mennyt lainkaan, mutta sitouduin 17 vuotiaana muuttamalla yhteen poikaystäväni kanssa. Suhde jatkuu edelleen kymmenen vuoden jälkeenkin :)
Tapasimme 18 vuotiaana, kihloihin 22 vuotiaina ja edelleen 11 vuoden jälkeen ollaan yhdessä :)
16-vuotiaana aloin seurustelemaan, ikinä ei kihloja tullut. 20-vuotiaana mentiin sitten naimisiin suoraan. Edelleen samassa suhteessa kahden lapsen kera. Ja nyt olen siis 23v.
Minä olin 16v ja mieheni 19v, jälkeenpäin ajateltuna mentiin liian aikasin kihloihin, mutta 8 vuoden jälkeen vielä yhtä pidetään ja ihana lapsikin meille siunautui äskettäin. Päivääkään en pois vaihtaisi :)
Kihloihin menin 17-vuotiaana ja naimisiin 22-vuotiaana :) edelleen ollaan yhdessä ja meillä on kaksi lasta.
17v kihloihin, yhdessä nyt 12 vuotta.
[quote author="Vierailija" time="19.06.2014 klo 11:40"]
Tapasimme 18 vuotiaana, kihloihin 22 vuotiaina ja edelleen 11 vuoden jälkeen ollaan yhdessä :)
[/quote]
Mekin tavattiin 18-vuotiaana ja kihloihin mentiin 22-vuotiaana. Yhdessä on oltu 35 vuotta.
16-vuotiaana, ei kestänyt
21-vuotiaana, ei kestänyt
Minä olin 19v. Kun mentiin kihloihin. Tuosta on nyt 12v. Aikaa ja onnellisesti yhdessä edelleen.
1992 21-vuotiaana. Kesti 4 vuotta, saimme 2 lasta.
Erosin miehestä hänen alkoholisminsa takia, en siksi etten olisi rakastanut häntä.
19v. Naimisiin kun 20v ja edelleen yhdessä. Aviovuosia nyt neljä, yhdessä kahdeksan.
16 v. Nyt yhteiseloa takana 21 vuotta, enkä vaihtaisi ikinä!
16v alkoi seurustelu, 18v kihloihin, 24v naimisiin, nyt yhteisiä vuosia 27....en osaa ennustaa kestääkö....
19-vuotiaana alettiin seurustella, kihlat ja naimisiin 24-vuotiaana. Nyt 34-vuotta naimisissa ja kolme aikuista lasta. Ylä- ja alamäkiä, yhdessä silti :)
19v kihloihin, edelleen yhdessä nyt -oho!- 19v myöhemmin.
olin 17 v alettiin seurustella (mies 19 eli 2v vanhempi), kihloihin parin vuoden päästä eli olin 19, silloin oltiin asuttu jo yli puoli vuotta yhdessä. Naimisiin mentiin kun olin melkein 27, kohta oltu 12 v naimisissa, syksyllä 22 v yhdessä.
15vuotiaana, oltiin seurusteltu 2 vuotta sitä ennen. Erottiin kun olin 23 eli 10 vuotta kesti suhde.
25-vuotiaana kihloihin, ja naimisiin. Erottiin kun olin 31. Suhde kesti kokonaisuudessaan 7 vuotta.
32-vuotiaana kihloihin ja 33-vuotiaana naimisiin. Kesti 12 vuotta, erottiin kun olin 44.
Enää en miestä huoli :)
Olin 19 v. Olemme edelleen onnellisesti yhdessä, olen 37 v.