Aamiaiseni hinta tänään?
Sämpylä
Nokare voita
Tee
Arviolta 10 senttiä. Kuukaudessa vain kolme euroa. Sanna mässäilee satakertaa kalliimmin. Mutta huonommin kun pakostakin verohuijarilla on oltava huono omatunto!
Sämpylän tein itse menee noin kymmenen minuuttia ja sannahan on sanonut rakastavansa akotitöitä, etenkin siivoamista joten Sandelin ehtisi leipoa. Eikä sämpylä ole kallista kaupassakaan, toki jos sämpylän täyttää hanhenmaksalla...
Vaikea ymmärtää miten Sanna ansaitsee veronmaksajien rahoilla laittomasti sata kertaa paremman aamiaisen?
Kommentit (13)
Voisi sinullakin mennä enemmän rahaa, jos olisit saanut ketkuiltua muut maksamaan sapuskasi.
Vierailija kirjoitti:
Voisi sinullakin mennä enemmän rahaa, jos olisit saanut ketkuiltua muut maksamaan sapuskasi.
Kysymyshän on siitä, onko etu veroton vai verolliseksi laskettava etu.
Kannattais ap skipata aamiainen kokonaan, niin ei menis tuotakaan summaa. Et sinä aamiaisella mitään tee, etenkin jos ei se ole tuota kummoisempi.
Oli siis tarkoitus kysyä muiden aamiaisen hintoja, otsikko siis oli tarkoitus olla
AamupalaSI hinta tänään
Laittakaa arvioita aamiaistenne hinnoista, hurja summa summa Sannan 300 euroa, ei voi ihan normaalia ruokaa kulua noin valtavasti, vaikka onhan siellä koko perhe syömässä ja isät ja äidit kun kai, ayöttävätkö myös lasten kavereita että saavat muilta vanhemmilta muita etuja sitten?
Ei ihme että firmat konkurssissa jos taloudenpidon MOLEMMILLA tätä, miehellä meni firma konkkaan sannalla meni Suomi konkkaan
Leipää ruokajonosta, ingmariinia, juustoa, tomaattia, kurkkua, kahvia maidolla ja sokerilla. Eli joku muutamankymmenttä senttiä varmaan.
Aloittajalla surkea aamupala. Ravinto-opillisesti todella köyhä.
Itse syön viiliä tai jogurttia (aina luomua), banaanin, mysliä, tuoreita marjoja. Juomaksi tuoreista appelsiineista puristettua mehua ja hyvää, tummapaahtoista kahvia maidolla. Välillä myös muita hedelmiä, kuten tuoretta ananasta, tai oman puutarhan hedelmäsatoa: Omenoita, päärynöitä, luumuja, kirsikoita.
Hinta arvioni mukaan 3-5 euroa. Aamiainen on toinen päivän pääaterioistani. Hyvä ruoka, parempi mieli.
Kaviaaria, sikarin, juomaksi Moet & Chandon. Ei ollut leipää, joten otin leivonnaisia. T. demari
Kolme kupillista kahvia kotona. Lienee n. 28 centtiä.
Itselläni oli:
jääkahvijuoma 65 snt
mustikkaskyrpikari 50 snt
voileipä+hummus 30 snt
vesi
Yhteensä 1,45 eur. Joka päivä ei tule mässäiltyä näin.
Kaurapuuroa mustikoilla ja mustaa kahvia. Kuten joka aamu. Mustikat olen kerännyt itse joten ei ole montaa senttiä tälläkään aterialla hintaa.
Kotipizza pizza. Sama hintaluokka kuin marinilla
Lumi oli Lidlesta, Sanna tuskin koskaan käynyt lidlessa?
Kassahihnalla varmaan Sanna tuijotellut herkkuja siwassa ja nyt kaikki ne iltaisin kirjoittaa aamiaislistaansa kaikki herkut joita silmien alta kassalla lipui veroja kiertäen ja veronmaksajille makaattaen.
Näennäisen ilmaista viikarointia sannalle mutta hinta taisi olla pääministerin paikka.
Demarit koskivat että uskottavuus nolla sannalla ja pakko korottaa veroja, Sanna ei kykene tämän jälkeen veronkorotuksia ehdottelemaan joten hän saa mennä.
Olisiko Antti Rinne vai Lintmman seuraava päämiinisteri ?
Jankuti jankuti