Oletko haistanut tänään tupakansavua?
Oletko haistanut tänään tupakansavua? Ei väliä kenen tupakasta savu oli lähtöisin, missä haistoit savua tai kuinka pitkän (lyhyen) ajan tilanne kesti.
Kommentit (18)
Parasta aikaa istun partsilla nauttimassa röökistä.
Töissä asiakkaat polttaa päivittäin, ketjussa.
En ole haistanut tupakkaa mutta grillin käry häirinnyt ärsyttävästi. Se sytytysnesteen haju kun sytyttää grilliin... Paljon epämiellyttävämpi haju kuin tupakka.
Valitettavasti kyllä. On yksinkertaisesti pakko pitää parvekkeen ovea auki yöllä koska kämpässäni nousee aurinkoisella säällä sisälämpötila vähintään 2-3 astetta. Alakerran nistinaapuri polttelee pitkin yötä ketjussa sekä tupakkaa että kannabista. "Ihanaa" herätä noihin käryihin kun meinaa tukehtua :( En enää ikinä muuta asuntoon jossa alapuolella parveke.
Naapuri polttaa parvekkeellaan ziljoona kertaa päivän aikana, tämä päivä ei ole ollut poikkeus. Ihana keli joten meinasin tuulettaa vaan tuprahti savut
parvekkeella tupakoijat kuntoutusleirille!
😐
Joo mun viereen tuli bussipysäkillä mies joka kysyi vielä että saako siihen istua ja mumisin jotain hyväksymisen tapaista kun en niin keskittynyt mitä hän edes sanoi (kuuntelin äänikirjaa) mutta kun hän siinä sitten istuskeli, veti röökiä ihan vieressäni :(
Kävin kavereiden kanssa terassilla ja kyllä siellä välillä tupakka haisi. Hankala sanoa, kuinka pitkään yhteensä. Ehkä 10 minuuttia?
Haistoin tupakan kotimatkalla. En nähnyt hajun lähdettä.
Omassa kotonani, kun naapuri (rivitalo) polttelee pihallaan ainakin parin tunnin välein. "Tosi kiva", kun pitää laittaa päiväksi tuuletusräppänöitä kiinni, että vauva saisi nukkua ja leikkiä savuttomassa ilmassa. Ei ole onneksi tätä jäljellä montaa kuukautta toivottavasti, kun päästään muuttamaan omaan taloon.
Tupakoitsijat on itsekkyyden huipentuma, meidän taloyhtiössä vähentynyt kun tupakointikielto on prosessissa, yksi ketjusauhuttelija muutti sen takia loukkaantuneena pois, ei oo ollut ikävä!!!!
En ja olen sentään yläkoulussa töissä.
En edes muista, milloin viimeksi olen haistanut tupakansavua.