Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistä toivoa elämään ja tukevaisuuteen?

Vierailija
10.05.2021 |

Viimeiset 15 vuotta olen kärsinyt aivan suunnattomasta surullisuudesta, kyynisyydestä ja vihasta. Tämä meidän maapallo on niin uskomattoman julma ja epäreilu paikka elää. Arvoihini ei sisälly omaisuus ja rahan perässä juoksemista.

Olen vaatimaton ja empaattinen ihminen. Siksi olen menettänyt täysin luottamuksen enkä usko että ihmiset voivat olla hyviä.

Ihmisten itsekkyys, moraalittomuus ja välinpitämättömyys ovat sairastuttaneet minua. Joo! Ihminen voi mennä rikki, ei loputtomiin jaksa.
Media luo epätoivoa, politiikot ajavat vain omia etuja, kukaan ei välitä kenestäkään.

Mä en tiedä miksi pitäisi tehdä töitä tai opiskella kun kaikki vaa ylläpitää tuttua ja epäeettistä systeemiä.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
10.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Piti vielä lisätä. Koitetaan jutella keinoja miten tehdä elämästä siedettävämmän. Ei masennuksesta tai lääkityksestä. Ne ei ole vastaus tähän.

Vierailija
2/4 |
10.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Inhottaa kuinka huonosti ihmiset käyttäytyvät nykyään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
10.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

.

Vierailija
4/4 |
10.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ole sinä se parempi ihminen, jos pystyt siitä pitämään kiinni, niin mielestäni se on jo aika paljon ja varmasti myös suuri ilon lähde.

t. tyytyväinen kyynikko

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän seitsemän